Połącz się z nami

Styl życia

Wesele pod namiotem – wady, zalety i koszty

Ostatnimi laty śluby plenerowe oraz wesela pod namiotem stały się popularne. Piękne zdjęcia w sieci oraz oferty firm sprawiają, że takie wydarzenie jest marzeniem wielu par młodych. Dlatego coraz częściej osoby planujące wziąć ślub decydują się na taką imprezę. Niewątpliwie odpowiednio przygotowane wydarzenie, zapadnie w pamięć gości na długo. Istnieją zwolennicy i przeciwnicy imprez weselnych pod namiotami. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Zalety wesela pod namiotem

Wesele pod namiotem zdecydowanie wyróżnia się na tle wesel organizowanych na salach. Przede wszystkim dużym plusem jest stylowy wizualny wygląd, jeśli aranżacja zostanie prawidłowo przygotowana. Oryginalne ozdoby, które będą zgodne ze stylistyką krzeseł i stołu stworzą estetyczną całość. To od kilku lat unikatowy rodzaj wesela, ponieważ pozwala stworzyć niepowtarzalną, bajkową atmosferę. Ciekawe kompozycje wokół namiotu, pochodnie i inne gadżety mogą stworzyć naprawdę magiczny klimat, który zostanie w pamięci gości przez wiele lat. Dużą zaletą wesela pod namiotem jest dowolny termin, w którym można je zorganizować – w przeciwieństwie do imprezy na wynajętej sali weselnej. Wiele osób decyduje się na samodzielne wykonanie ozdób oraz aranżacji, zamiast zlecać to firmie. Dzięki temu mogą własnoręcznie stworzyć ciekawą scenerię przy wykorzystaniu niższego budżetu. W przypadku wesela w ogrodzie, dużą zaletą jest fakt, że można ustawić dodatkowe stoliki na świeżym powietrze. Ponadto otaczająca zieleń i kwiaty pozwalają robić niesamowite zdjęcia. Natomiast po zmroku można zapalić pochodnie w ogrodzie, aby stworzyć magiczny klimat.

Wady wesela pod namiotem

Niestety wesele pod namiotem ma jednak pewne wady. Jedną z nich jest często grząski grunt, który uniemożliwia chodzenie kobietom w szpilkach. Dlatego w takim przypadku konieczne jest wypożyczenie podłogi – chyba, że w ogrodzie lub na podwórzu znajduje się utwardzona powierzchnia, np. kostka brukowa. Kolejnym minusem może być pogoda, którą trudno jest przewidzieć z wyprzedzeniem. Niestety, deszcz może spowodować ochłodzenie i sprawić, że impreza pod namiotem stanie się dla gości niekomfortowa. Dlatego namiot powinien być odporny na działanie wody, aby nie okazało się, że na głowy gości zaczną kapać krople wody z dachu. O ile spokojny deszcz nie stanowi zagrożenia, to burza już tak. Często piorunom towarzyszą ulewy oraz silne wiatry, które mogą szarpać namiotem. Takie wydarzenie może zniszczyć całą atmosferę weselną. Minusem może być również o wiele niższa temperatura w nocy niż w ciągu dnia. Przez to niektórzy goście mogą zmarznąć. Latem w otaczającej zieleni przebywa wiele owadów, które nocą zaczynają szukać pożywienia. Organizując wesele pod namiotem, w większości przypadków konieczne jest wypożyczenie przenośnych toalet, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlatego sumując wszystkie niezbędne elementy wyposażenia ( łącznie z namiotem), może okazać się, że cena takiego wesela jest wyższa niż w przypadku wynajęcie sali.

Cena wesela pod namiotem

Wesele pod namiotem wbrew pozorom nie jest tanią imprezą. Średnia cena wypożyczenia namiotu weselnego dla 100 osób wynosi ok. 5000 zł. Jeżeli grunt nie jest utwardzony, to kolejnym elementem jest podłoga, której koszt to 2000 zł. Natomiast stoły i krzesła kosztują ok. 2000 zł. W przypadku wypożyczenia przenośnej toalety, trzeba liczyć się z dodatkową kwotą ok. 500 zł/sztukę. Natomiast przy dużych weselach konieczne jest wypożyczenie kilku toalet. Do tego dochodzą koszty oświetlenia namiotu w wysokości ok. 600 zł. Trzeba również liczyć się z wyposażeniem naczyń, obrusów i dekoracji, co może kosztować ok. 2000 zł. Podsumowując, koszt wesela dla 100 osób pod namiotem może wynieść ok. 10000 zł. Natomiast do tego trzeba doliczyć koszty obsługi, posiłków i napojów.

Wesele pod namiotem posiada swoje wady i zalety. Taka impreza może okazać się droższa niż wynajęcie sali weselnej, ale niektóre pary decydują się taki rodzaj wydarzenia z uwagi na niepowtarzalną atmosferę. Dlatego przed podjęciem decyzji warto rozważyć wszystkie plusy i minusy.

Continue Reading
Możesz również lubić
1 komentarz

1 komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Styl życia

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne

Do góry