Połącz się z nami

Zdrowie i uroda

Zdrowie (dobry stan zdrowia) wymaga ruchu.

Większość ludzi prawdopodobnie nie myśli o swoim zdrowiu.

Ale przypominając sobie… Wróćmy na chwilę do naszego dzieciństwa.

Pamiętasz o robieniu domów z kart, budowaniu wież lub tworzeniu innych architektonicznych arcydzieł? Pamiętam kontrolowany sposób delikatnego wyważania jednej karty na dwóch, a następnie przesuwania własnej wagi w małych krokach tak, aby nie powodować zbyt dużego ruchu w powietrzu. Wiedziałem, że jeśli ktoś oddycha w niewłaściwy sposób, karty staną się niefortunnym stosem na podłodze. Było dużo pracy, aby te rzeczy pozostały w bezruchu.

Na szczęście architektura realistyczna nie jest aż tak niepewna. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad ciągłym ruchem, który każdy budynek musi uwzględnić w każdej chwili? Pomyśl o ciągłych zmianach presji, gdy ludzie wchodzą i wychodzą z domu. Rozważ zmiany sił zewnętrznych, takich jak wiatr, przejeżdżające samochody i ludzi, deszcz, śnieg itp. Można powiedzieć, że zdrowie budynku zależy od jego odporności na ruch. To właśnie sprawia, że jest stabilny.

Ciało ludzkie jest podobne w tym, że jest przeznaczone do ruchu, a ruch może poprawić nasze zdrowie. Złożony i fascynujący sposób, w jaki nasze kości rosną w spirali, mięśnie są przyczepiane do przekątnych, jak płynie krew, a organy zawsze poruszają się, aby wypełniać swoje funkcje, przypomina nam o znaczeniu ruchu. Ruch jest niezbędny dla zdrowia. Dlaczego?

Ponieważ jesteśmy zaprojektowani, aby się poruszać!

Niestety, życie w takim stylu, w jakim go poznajemy, niekoniecznie sprzyja poruszaniu się ciała. Praca za biurkiem, godziny oglądania telewizji, leniwi chłopcy i inne wydarzenia oraz doświadczenia promujące bierny tryb życia bardziej niż aktywny. Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi czuje się odległych i oderwanych od ciała. Nic dziwnego, że mamy kryzys zdrowotny. I choć popieram pomysł, aby codziennie wykonywać co najmniej 30 minut ćwiczeń, często znajdujemy wszelkie możliwe sposoby, aby oderwać się od ruchu za pomocą odtwarzaczy mp3, DVD lub innych rozpraszających bodźców.

W rzeczywistości te 30 minut to tylko 2% naszego dnia – jest to świetny sposób na zdrowy tryb życia… a co z pozostałymi 98%?
Teraz nie sugeruję, abyśmy przestali pracować lub zapomnieli o naszych obowiązkach, aby wskakiwać na bieżnię przez 8 godzin dziennie. Sugerujemy, byśmy znaleźli sposoby na powrót do naszego aktywnego życia. Jeśli nasze ciała są maszynami, to są jedyną maszyną, która psuje się, kiedy jej nie używamy!

Dodanie więcej ruchu w ciągu dnia doprowadzi do poprawy zdrowia.

Zostawiamy więc kilka wskazówek, jak się poruszać. Możesz być zaskoczony tym, jak wiele z nich jest łatwych w użyciu oraz ma pozytywny wpływ na zdrowie:

1. Wstań!

Jeśli spędzasz dużo czasu przy biurku lub wykonujesz jakąkolwiek pracę, w której ciało pozostaje w jednej pozycji statycznej, upewnij się, że poruszasz się co najmniej dziesięć minut na godzinę.
Zwróć uwagę na swój oddech, rozciągnij się i przesuń kręgosłup, aby utrzymać energię na wysokim poziomie.
Jeśli jesteś w pracy, przejdź do współpracownika zamiast wysyłać mu e-maile.
Jeśli znajdujesz się w środowisku, w którym jest to nie dopuszczalne, pomiń! Im więcej radości znajdziesz w ruchu, tym więcej będziesz jej mieć. Kluczem jest poruszanie się.

2. Sprawdź swoją stabilność.

Tak jak piękny budynek, który jest stabilny, ponieważ może dostosować się do małych, ciągłych ruchów, możemy również zwiększyć swoją stabilność poprzez ruch.

Zmień normalne krzesło na dużą piłkę, aby wzmocnić mięśnie kręgosłupa i poprawić postawę w dynamiczny sposób.
Jeśli pomysł siedzenia na gigantycznej piłce jest zbyt odstraszający lub zbyt dziwaczny dla Twojego biura, zastanów się, czy nie umieścić na siedzeniu fotela maty ortopedycznej. Będzie to miało podobny wpływ z mniejszymi szansami na upadek przed współpracownikiem.
Uwaga: Upewnij się, że piłka lub mata znajdują się na odpowiedniej wysokości, aby można było umieścić je przy biurku. W idealnym przypadku, ręce powinny łatwo spaść na klawiaturę bez wymuszania sięgnięcia po nią.

3. Nie zapomnij o swojej twarzy!

Pomiędzy telewizorem, filmem i komputerem spędzamy wiele czasu na skupianiu wzroku w stałej lokalizacji. Pamiętaj, że Twoje oczy również lubią ruch.

  • Poszerz swoje pole widzenia, aby zobaczyć w pobliżu różne obiekty.
  • Spójrz przez okno i zobacz, jak daleko widzisz.
  • Tańcz oczami, aby rozluźnić mięśnie, które pomogą Ci się skupić.
  • Zrób ćwiczenia twarzy, aby rozciągnąć i odmłodzić mięśnie twarzy.
  • I oczywiście uśmiech.

4. Taniec.


Czego jeszcze oczekiwałeś od tancerza? Oczywiście kochamy to, co robimy i czujemy, że taniec jest wspaniałym sposobem na to, by pomóc ciału osiągnąć swój potencjał. Nie sugerujemy jednak, że każdy musi zapisać się na zajęcia taneczne. Myślimy raczej o tej wskazówce jako o przypomnieniu, że radość w wyrażaniu siebie można odnaleźć poprzez ruch. Proste czynności, takie jak sprzątanie domu, gotowanie, szczotkowanie zębów, układanie łóżka, mogą być doskonałym wyborem.

Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Zdrowie i uroda

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne

Do góry