Połącz się z nami

Dom i ogród

5 NAJLEPSZYCH UMIEJĘTNOŚCI ŻYCIOWYCH JAKIE POWINIEN ZNAĆ KAŻDY NAJEMCA

Jednym z najlepszych aspektów życia w mieszkaniu jest to, że kiedy coś pójdzie nie tak (np. ogrzewanie nie działa lub toaleta nie przestanie działać), nie musisz się tym zajmować samemu. To jest celem konserwacji!
Choć świetnie jest mieć dyżurnego serwisanta. Czasami naprawa może nie przebiegać tak szybko, jak byś sobie tego żył, lub może to być coś, z czym wolisz sobie poradzić samodzielnie. Od poprawek do dekoracji, oto pięć prostych projektów do majsterkowania, każdy najemca powinien wiedzieć, jak to zrobić w swoim mieszkaniu:

1. Jak odblokować kanalizację?

Niewielkie niedogodności związane z hydrauliką, takie jak zatkany odpływ lub toaleta, mogą wywoływać frustrację, ale dobrą wiadomością jest to, że można się nimi zająć na własną rękę. Odblokowanie zlewozmywaka wymaga odrobiny wiedzy z zakresu hydrauliki, ale jest stosunkowo proste.
Najpierw wyjmij korek spustowy, chwytając drążek obrotowy, który utrzymuje go pod zlewozmywakiem. Pręt obrotowy powinien być przymocowany nakrętką do rury w pobliżu dna zlewu. Odkręcić nakrętkę i drążek, a korek spustowy powinien być łatwy do wyciągnięcia i wyjęcia.
Następnie użyj węża do wyczyszczenia odpływu (można go kupić w dowolnym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego). Wkręcić węża do oporu w syfon – chcesz, aby sięgnął jak najdalej do syfonu (ta rura ma kształt U). Wyciągaj go powoli i powtarzaj, aż do momentu, gdy przepchasz zablokowane rury. Następnie należy założyć korek spustowy i trzpień obrotowy i gotowe!
Pamiętaj, że czasami właściciele zabraniają najemcom używania produktów takich jak drenaż do czyszczenia zatorów, ponieważ mogą one uszkodzić rury.

2. Jak wymienić głowicę prysznicową?

Nie ma nic gorszego niż głowica prysznicowa, która sprawia, że użytkownik czuje się jak pod wyciekającym kranikiem. Jednak podczas gdy głowice prysznicowe nie mogą narzucać ciśnienia wody, wiele osób może zmienić strumień w coś bardziej znośnego, a wersje o niskim przepływie są lepsze dla środowiska.
Wymiana głowicy prysznicowej jest jedną z najprostszych w realizacji projektów budowlanych. Zacznij od zakupu nowej taśmy teflonowej i taśmy klejącej.
Odkręć starą głowicę prysznicową od ramienia za pomocą klucza nastawnego lub szczypiec. Możesz walczyć rękami, jeśli jest to stara głowica, ale uważaj, aby nie naciskać zbyt mocno lub nie przekręcać zbyt mocno.
Po wyjęciu starej głowicy oczyścić koniec rury i owinąć ją nową warstwą taśmy teflonowej, aby zapobiec wyciekom. Następnie przykręć nową głowicę prysznicową i gotowe! Dobre jak nowe.

3. Jak zawiesić coś ciężkiego?

Powinieneś znać jedną z umiejętności majsterkowania, aby powiesić coś ciężkiego: jak zlokalizować trzpienie. Sworznie są wystarczająco mocne, aby wytrzymać ciężkie przedmioty, takie jak pływające półki lub lusterka, z których wiele może uszkodzić płytę gipsowo-kartonową. Jednym z łatwych sposobów znalezienia trzpienia jest zastosowanie elektronicznego lokalizatora metalu- łatwego do znalezienia w sklepie ze sprzętem elektronicznym.
Można to również zrobić staromodnym sposobem i po prostu pukać w ściany – dźwięk pusty nie oznacza żadnego metalu, podczas gdy solidny dźwięk oznacza, że tak powiem, że trafiłeś w złoto. Pamiętaj, że słupki zawsze można znaleźć wokół okien, drzwi i w narożnikach, a znajdują się one co 1,5 do 2 metra.

4. Jak zakleić otwór w ścianie?

Jeśli wieszasz kilka rzeczy w swoim mieszkaniu, łatanie otworów w ścianach może być konieczne, gdy wyprowadzasz się, aby upewnić się, że otrzymasz kaucję z powrotem. Do łatania otworów wystarczy odrobina lekkiego gipsu, szpachlówka i papier ścierny.
Wystarczy użyć jednego rogu szpachli, aby wyjąć niewielką ilość materiału i użyć go do wypełnienia otworu. Następnie użyj prostej krawędzi szpachlówki do wygładzenia i wyrównania krawędzie. Pozostaw do wyschnięcia na kilka godzin (lub na noc), a następnie lekko oszlifuj powierzchnię papierem ściernym, wtapiając go w płytę gipsowo-kartonową.

5. Jak naprawić toaletę?


Jest wiele problemów z toaletami, których najemcy mogą zechcieć się nauczyć, jak samemu zaradzić. Jeśli toaleta jest zatkana, nadszedł czas, aby przepchać zator.
Najpierw umieść przetykacz nad otworem w dolnej części toalety, upewniając się, że gumowa głowica jest całkowicie pokryta wodą. Jeśli w misce nie ma wystarczającej ilości wody, wystarczy użyć dzbanka, aby dodać trochę więcej. Następnie kilka razy wpompować rękojeść do głowicy i ostro pociągnąć tłok do góry, przełamując uszczelkę. Moc ssania powinna być wystarczająca.

Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Dom i ogród

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne

Do góry