Połącz się z nami
nauka gry na gitarze

Styl życia

Uczysz się grać na instrumentach lub na gitarze?

W szczególności, istnieje wielu, którzy grają na gitarze w wyłącznym celu uczenia się piosenek innych artystów, a następnie są gitarzyści, którzy rozwijają swoje umiejętności, koncentrując się na technice i teorii podejścia.

Wielu uczniów przez lata przychodzi do mnie z tym samym problemem; mogą zagrać kilka piosenek (i może całkiem dobrze), ale nie rozumieją, co robią i mają wrażenie, że uderzyli w ceglany mur. Jest to niezwykle powszechny stereotyp, sądzę, że wielu ” samouków” gitarzystów trafiło w to miejsce.

Uczniowie, którzy starają się uczyć sami, zazwyczaj nie posiadają wiedzy na temat tego, jaki materiał techniczny powinien być objęty programem. Raczej uczą się tego, czego chcą się nauczyć, bez względu na trudności, co może powodować nieefektywne ćwiczenia i zwyczaje związane z zabawą, które są bardzo trudne do przełamania.

Czy to oznacza, że uczniowie powinni grać tylko na materiale technicznym, takim jak niekończący się wachlarz skali i ozdobników? Zdecydowanie nie. Jednak w miarę jak studenci się rozwijają, muszą włączać technikę i teorię do swojej praktyki, tak samo jak każdy instrumentalista.

Więc jakie techniki należy uwzględnić? Jak w przypadku każdego instrumentu polifonicznego, podstawą są skale, akordy i ozdobniki. Podczas gdy czysto techniczne skupienie może wydawać się trudne i nudne, istnieją podstawowe zasady, które mogą ułatwić grę i naukę gry na gitarze.

W świecie „klasycznym” kompozytorzy często pisali muzyczne studia zwane „etiudami”. Utwory te na ogół były przyjemne muzycznie, ale ich jedynym celem było rozwinięcie techniki gry instrumentalisty. Przykładem może być muzyka klasyczna na gitarze, gdzie wiele utworów ma ten sam wzór ułożenia prawej ręki, który pozostaje niezmienny przez cały utwór.

Nowoczesna muzyka, która jest przeznaczona do wykonania nie bierze pod uwagę technicznych elementów, które są potrzebne gitarzystom do nauki w logiczny postęp muzyczny i techniczny. To jest miejsce, gdzie pomoc wykwalifikowanego instruktora gitary może naprawdę pomóc.

W świecie fortepianu, jeśli uczeń uczy się utworu muzycznego, może być kilka różnych wariantów technicznych, tak, że uczeń może grać muzykę, którą chce bez przytłaczania się czymś, co jest o wiele za trudne. Podczas gdy niektóre z nich istnieją dla współczesnej gitary, jest to zazwyczaj dość ograniczone, chyba że student studiuje gitarę klasyczną.

Co można zrobić, aby uczniowie mogli grać muzykę, której chcą i budować solidne podstawy techniczne? Prowadzenie lekcji gry na gitarze to świetne podejście. Dobry instruktor gitary może przeanalizować piosenkę, której student chce się nauczyć, aranżować ją w taki sposób, aby można ją było odtworzyć na obecnym poziomie technicznym studenta, a następnie opracować ćwiczenia, które pomogą w odtworzeniu tej piosenki.

Oprócz ćwiczeń opartych na piosenkach, istnieją trzy ważne aspekty techniczne, z których każdy muzyk powinien mieć zrozumiałą skalę, akordy i chwyty. Skale są podstawą melodii pieśni. Do grania solówek są nieocenione. Zrozumienie skali pomoże również w budowaniu akordów i chwytów.

Wielu samouków gitarowych wpada w niekończącą się rutynę grania w główne i drobne i pięciotonowe wzorce, co staje się bardzo banalnym brzmieniem. Skala pięciotonowa to po prostu skala pięciodźwiękowa wywodząca się z trybu jońskiego (skala główna), więc dlaczego nie zacząć tam i po prostu nauczyć się wszystkiego? To sprawi, że będziesz myślał poza schematem.

Akordy to po prostu połączenie nut i skal. Znów istnieje wiele różnych podejść do tego, jak można uczyć się akordów, ale trzeba nie tylko nauczyć się ich, ale i zrozumieć. Powód jest prosty – jest tak wiele piosenek, że mają takie same lub podobne progresje akordów. Zrozumienie pracy akordów i ich postępów pozwoli uczniom o wiele szybciej nauczyć się piosenki. Jest to nauka skojarzeniowa, a po zastosowaniu, uczeń uczy się nie tylko grać na gitarze, ale uczy się samej muzyki.

Ozdobniki to tylko akordy, ale to, jak się je gra, to szczególna technika dla siebie samego. Tak świetnym konstruktorem techniki jest lewa ręka grająca pojedyncze nuty i prawa strona grająca akord. Nie potrafię wystarczająco wyrazić, jak ważna jest praca nad nimi. Połączenie technicznego i muzycznego wysiłku w logiczny postęp jest bez wątpienia najlepszym sposobem, aby stać się wielkim gitarzystą.

I najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest z pomocą wykwalifikowanego instruktora gitary.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Styl życia

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne

Do góry