Połącz się z nami

Zdrowie i uroda

WSZYSTKIE TAJEMNICE LASEROWEGO USUWANIA OWŁOSIENIA: CZY JEST BEZPIECZNE? CZY WYNIKI SĄ TRWAŁE?

Teraz, gdy nadchodzi dobra pogoda, wiele kobiet uświadamia sobie, że włosy na ciele są nieprzyjemne, co w chłodne miesiące pozostaje niezauważone. Ale teraz nadszedł czas, aby wyeksponować trochę ciała i niechciane włosy nie są mile widziane.
Dlatego właśnie depilacja laserowa ma duże znaczenie jako technika depilacji, przede wszystkim ze względu na czas jej trwania. Dlatego chcieliśmy zbadać nieco więcej na temat tej techniki, aby spróbować rozjaśnić trochę temat, gdy zdecydujesz się na laserowe usuwanie włosów.
Dla większości osób rozważających takie traktowanie mogą pojawić się wątpliwości z powodu dużej ilości reklam, czasem wprowadzającej w błąd, która zazwyczaj okala temat.
Czy uważasz, że ważne jest, aby zaufać opinii i rekomendacjom lekarza?
Istotne są nie tylko rekomendacje lekarza, ale także skutki uboczne. Zarówno laserowe usuwanie włosów, jak i nieinwazyjna medycyna estetyczna muszą być stale monitorowane przez lekarza, aby nie zagrażać zdrowiu pacjenta.
Obecnie istnieje wiele placówek oferujących usuwanie włosów, a nawet wypełniacze twarzy bez opieki medycznej. Może to mieć poważny wpływ na zdrowie pacjenta i mieć trwałe negatywne konsekwencje.
Obecnie laserowe usuwanie włosów przeprowadza się w ośrodkach medyczno-estetycznych, kosmetycznych, a nawet w salonach fryzjerskich czy siłowniach. Czy uważają Państwo, że potrzebne jest jaśniejsze rozporządzenie, aby uniknąć ewentualnych problemów?
Bez wątpienia regulacja jest konieczna. Należy pamiętać, że pacjent oddaje swoje ciało, skórę i zdrowie w ręce osoby obsługującej laserowe urządzenie do usuwania włosów. Jeżeli usuwanie włosów jest wykonywane przez nieprzygotowaną osobę bez wiedzy medycznej, mogą wystąpić bardzo poważne urazy, często nieodwracalne. Potwierdza to wzrost roszczeń rozpatrywanych przez prawników zajmujących się depilacją laserowym o odszkodowanie w odniesieniu do laserowego usuwania włosów, które poszło nie tak.
Równolegle ze wzrostem popytu, prawnicy zajmujący się urazami osobistymi zgłaszają znaczny wzrost liczby skarg dotyczących konsekwencji (na przykład poparzeń) lub rezultatów, które nie są zgodne z oczekiwaniami, a więc gdzie jest problem?
Największy problem polega na używaniu sprzętu przez osoby nieprofesjonalne i bez monitorowania i kontroli medycznej. Jeżeli personel wykonujący usuwanie włosów nie posiada certyfikatu potwierdzającego używanie urządzenia, może to również spowodować oparzenia pacjenta.
Należy pamiętać, że każdy pacjent jest wyjątkowy i dlatego przed przystąpieniem do laserowego usuwania owłosienia należy skonsultować się z lekarzem, który bada skórę pacjenta, zażywane przez niego leki itp.
Najlepszym sposobem uniknięcia problemów jest upewnienie się, że personel obsługujący maszynę jest uprawniony do korzystania z niej oraz że istnieje lekarz prowadzący.

Czy wyniki są trwałe?

Wyniki są trwałe, pod warunkiem, że pacjent wykonuje sesje zgodnie z zaleceniami, w zależności od cyklu odrostu włosów. W przypadku pominięcia sesji lub zbyt długiego czasu między nimi, wyniki są opóźnione. Mimo, że wyniki są 100%, zalecamy, aby po zakończeniu, przeprowadzać coroczną sesję w celu wyeliminowania cienkich włosów blond, które pojawiają się przy kilku okazjach.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Zdrowie i uroda

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne

Do góry