Połącz się z nami

Styl życia

Max Czornyj – ekscentryczny autor popularnych thrillerów, które warto przeczytać!

Jest młodym adwokatem, ale także interesującym człowiekiem z wieloma pasjami. Prywatnie kocha auta z odkrytym dachem i dobre wino – od niedawna promuje markę Jaguar. Okazuje się, że jest również utalentowanym pisarzem. Jego powieści stają się od razu bestsellerami. Przekonaj się, po jakie tytuły sięgać.

Prywatnie Max Czornyj to nie tylko autor bestsellerów, ale także kolekcjoner starej broni palnej – głównie rewolwerów i antyków. Zbiera zegary, sztychy oraz zabytkowe meble. Lubi grać w szachy, ale na playstation nie grał nigdy, mimo że urodził się w 1989 r. Jako adwokat praktykował zarówno w Polsce, jak i we Włoszech. Swoje historie kryminalne zamyka w ciekawych seriach i jest w tym niezwykle płodny.

Thrillery „Stand alony”

Seria jest nowym cyklem thrillerów o mortaliście Honoriuszu Mondzie. Kolejność czytania powinna zaczynać się od „Najszczęśliwszej”, w której główny bohater książki – Dawid Kaster dostaje list od byłej żony. Problem w tym, że kobieta wraz z ich dzieckiem została zamordowana cztery lata wcześniej. Jednak charakter pisma i treść nie pozostawiają wątpliwości. To musi być Ilona! Krótka wiadomość przywołuje demony przeszłości. Na tym jednak nie koniec, ponieważ mężczyzna wkrótce otrzymuje kolejny niespodziewany prezent. Czy zabójca żony prowadzi z nim psychologiczną grę? Pojawia się cień nadziei, że kobieta żyje i kiedy Dawid myśli, że jest bliski odkrycia prawdy, to rozpętuje się prawdziwe piekło. Jeśli porwie Cię „Najszczęśliwsza”, sięgaj po kolejne tytuły w następującej kolejności: „Inna”, „Wielbiciel”, „Sezon drugi”, „Terror” i „Obcy”.

Seria z Erykiem Deryło

Legendarny komisarz Eryk Deryło ma impulsywny charakter i wyrazistą osobowość – jest wybuchowy, ale w swoich fachu nie ma równych! Wszystkie fabuły z jego udziałem wciągają czytelnika od pierwszej strony, sprawiając, że ciągle chce się czytać kolejne książki tego autora. W cyklu kryminałów z udziałem Deryły mrok i brutalność grają pierwsze skrzypce. Liczne porwania kobiet, seria morderstw w hotelu czy też upiorne zabójstwo z przesłaniem – to tylko niektóre wątki. We wszystkich częściach czytelnik jest wbijany w fotel. To nie są lekkie kryminały, ale szczegółowo opisane zbrodnie i fabuły dopięte na ostatni guzik. Zacznij od doskonale przyjętego przez krytyków „Grzechu”, a potem sięgaj po: „Ofiarę”, „Pokutę”, „Traumę”, „Klątwę”, „Zjawę”, „Bestię”, „Krew” i na końcu „Pacjenta”.

Cykl „True crime”

To seria na faktach, którą rozpoczyna „Rzeźnik”. Thriller jest wnikliwą analizą umysłu szaleńca, który długo buduje swój koszmar, widoczny dla ludzi z miasta dopiero wtedy, gdy osiągnie przerażający poziom rozmachu. Zwłoki bestialsko zamordowanych ofiar są przechowywane w opuszczonych magazynach, tam przerabiane, a następnie sprzedawane. W czasach, gdy mięso było towarem deficytowym, ludzie kupowali świeży towar od zabójcy, nie zdając sobie sprawy, skąd pochodzi. Kości i inne resztki ofiar potwór zrzucał do wody w jeziorze, gdzie odnaleziono kilkadziesiąt ludzkich czaszek. Czytelnik dowiaduje się, co dzieje się w umyśle mordercy, jak powoli zatraca się w zbrodniach, które stają się dla niego zwykłą pracą. Po tej serii długo nie będziesz mógł się otrząsnąć. Kolejne pozycje z tego cyklu to: „Zimny chirurg”, „Jestem mordercą”, „Bestia z Buchenwaldu” i „Kat z Płaszowa”.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Styl życia

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne

Do góry