Połącz się z nami

Motoryzacja

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa fotelików samochodowych dla dzieci.

Dowiedz się, jak prawidłowo zamontować fotelik samochodowy oraz jak bezpiecznie prowadzić samochód z dziećmi i niemowlętami.
Jazda z dzieckiem jest bardziej stresująca niż podróż z teściową, nową datą lub nawet przewóz kogoś do pracy, zgodnie z nowym studium.
Badania przeprowadzone przez 1ST CENTRAL CAR INSURANCE wykazały, że trzy z czterech najbardziej stresujących podróży to jazda z dziećmi i niemowlętami w samochodzie.
Od momentu narodzin do chwili, gdy rodzice zabiorą ich ze szpitala… aż do codziennej pracy w szkole, wydaje się, że rodzice nie mogą się zrelaksować z dziećmi siedzącymi na tylnym siedzeniu.

Oto porady dotyczące fotelików samochodowych dla dzieci oraz wskazówki dla rodziców:

 • Jak bezpiecznie zamontować fotelik samochodowy dla dziecka?
 • Jakie są różne możliwości montażu fotelików samochodowych dla dzieci?

Foteliki samochodowe dla dzieci są wyposażone w pas ISOFIX lub pas bezpieczeństwa dla dorosłych. Oba są bardzo bezpieczne, gdy są prawidłowo zamontowane, jednak ISOFIX jest uważany za bezpieczniejszy, ponieważ zmniejsza ryzyko niewłaściwego użycia.

Za pomocą fotelika samochodowego wyposażonego w pasy bezpieczeństwa:

 • Dziecko musi podróżować w foteliku dostosowanym do jego wagi, który jest płaskim fotelikiem samochodowym lub fotelikiem odwróconym tyłem do kierunku jazdy. Tylne siedzenia posiadają niebieską prowadnicę, za którą należy podążać.
 • Upewnij się, że podstawa fotelika dla niemowląt i krawędź fotelika siedzą równo z siedzeniem pojazdu i oparciem fotelika.
 • Podczas montażu fotelika upewnij się, że pas bezpieczeństwa jest płaski i nie jest skręcony. Klamra pasa bezpieczeństwa nie powinna spoczywać na ramie fotelika dla niemowląt ani na podstawie.
 • Upewnij się, że pas bezpieczeństwa jest poprowadzony przez odpowiednie prowadnice, ponieważ niekoniecznie musi on przechodzić przez wszystkie prowadnice. Upewnij się, że zapoznałeś się z instrukcją montażu i obejrzałeś film wideo, jeśli jest dostępny.
 • Jeśli posiadasz fotelik dla niemowląt, upewnij się, że uchwyt do noszenia znajduje się w pozycji umożliwiającej podróżowanie samochodem.

Za pomocą fotelika samochodowego ISOFIX:

 • Sprawdź listę kompatybilności pojazdów i upewnij się, że fotelik ISOFIX jest odpowiedni dla Twojego pojazdu i każdego innego pojazdu, w którym będzie używany. Na przykład: Britax oferuje bezpłatną wyszukiwarkę dopasowania, aby sprawdzić, czy pojazd jest kompatybilny z fotelikiem samochodowym.
 • W razie potrzeby zamontować prowadnice ISOFIX nie trzeba ich montować, jeśli punkty ISOFIX są dostępne, są one po prostu dostępne, aby ułatwić montaż.
 • Wyciągnij całkowicie ramiona ISOFIX i dopasuj je do punktów ISOFIX w samochodzie po podłączeniu każdego ramienia usłyszysz słyszalne kliknięcie, a wskaźnik zmieni kolor na zielony.
 • Mocno wepchnij podstawę do oparcia foteli samochodowych.
 • Teraz opuść wspornik do podłogi, wspornik powinien mocno przylegać do podłogi, tak aby wskaźnik był zielony, ale nie należy podnosić podstawy z siedzenia pojazdu.
 • Jeśli posiadasz fotelik dla niemowląt, upewnij się, że uchwyt do noszenia znajduje się w pozycji umożliwiającej jazdę samochodem.

Dozowanie.

Upewnij się, że masz odpowiedni fotelik dla swojego dziecka i że jest on kompatybilny z każdym pojazdem/ pojazdami, w których fotelik zostanie zamontowany.

Ćwicz dopasowanie fotelika samochodowego, abyś czuł się pewnie podczas pierwszej podróży samochodem.
Upewnij się, że pas jest na tyle płaski i przylegający do dziecka, że możesz po prostu wsunąć między nią dwa palce i paski na poziomie obojczyka.
System podróżowania jest bardzo wygodny, ale jeśli chcesz być poza domem na dłużej niż krótką podróż, zamień dziecko na płaską część leżącą fotelika.
Zawsze trzymaj dziecko w pasie, jeśli fotelik się potknie, paski zabezpieczą dziecko przed upadkiem.
Oparcie fotelika samochodowego noworodka powinno być odchylone pod kątem 45 stopni, aby utrzymać drożność dróg oddechowych.
Nie bój się poprosić o pomoc lub radę w dopasowaniu fotelika samochodowego. Nie zawsze są one najłatwiejsze do zrozumienia, ale mają kluczowe znaczenie w przeciwnym razie dziecko nie będzie siedziało tak bezpiecznie, jak powinno.
Nie obracaj dziecka w foteliku samochodowym ani nie ubieraj go w grube ubrania. Aby uzyskać bardzo ciepłe powietrze, po zapięciu mocno wokół nich ułóż koc. Upewnij się, że koc nie znajduje się wyżej niż pod pachami.

Nie zostawiaj dziecka w foteliku przez więcej niż 90 minut.


Fotele dla niemowląt drapią noworodka, powodując spadek poziomu nasycenia tlenem – prowadzi to do wielu potencjalnych zagrożeń.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Motoryzacja

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne

Do góry