Połącz się z nami

Motoryzacja

Wady samochodów bez kierowców.

Według nowej analizy kierowcy z trudem dostrzegają korzyści płynące z posiadania automatycznych pojazdów.
W badaniach nad oponami kontynentalnymi sześć czołowych kwestii poruszonych przez kierowców było negatywnych.
Zapytani o to, jakie korzyści zostaną uzyskane, drugą pod względem popularności odpowiedzią było „nie”, ponieważ ponad jedna trzecia respondentów nie była w stanie wskazać żadnych korzyści, które wynikałyby z przyszłych postępów.
Kierowcy są trzykrotnie bardziej narażeni (44 procent) na strach przed samochodami bez kierowców z powodu utraty kontroli osobistej, niż prawdopodobnie dostrzegają pozytywne możliwości.
Naukowcy rozmawiali z 2000 kierowcami opon kontynentalnych w ramach inicjatywy „Wizja zero”, której celem jest zmniejszenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych na całym świecie.

Atak technologiczny.

Największe wrażenie na temat samochodów bez kierowców budzi fakt, że ludzie stają się zbyt leniwi i zależni od technologii (37 procent), a z technologią wiąże się zbyt wiele zagrożeń, takich jak hakerstwo (36 procent).

Pozytywnym aspektem było to, że ludzie widzieli czas, w którym pojazdy bez kierowców zwolnią ich czas i zwiększą mobilność tych, którzy obecnie nie jeżdżą.
Kierowcy muszą zmagać się z bezpośrednimi, rzeczywistymi problemami, takimi jak zatory komunikacyjne, koszty jazdy i wpływ na środowisko naturalne, a w niektórych przypadkach technologie, które są obecnie opracowywane, nie są uważane za rozwiązanie tych problemów, a mimo to są absolutnie nimi zajęci.
Przyszłe postępy przekształcą przedsiębiorstwa motoryzacyjne i technologiczne, w celu wyjaśnienia, w jaki sposób obecne wyzwania, takie jak zatory komunikacyjne, koszty i wpływ na środowisko naturalne, zostaną zredukowane lub wyeliminowane.
Przesłanie od zmotoryzowanych jest jasne – mniej mówi się o „świecie jutra, a więcej o rzeczywistych korzyściach.

Bezpieczne drogi.


Połowa użytkowników dróg zapytana o to, jakie kwestie powinny zostać potraktowane priorytetowo przez przedsiębiorstwa motoryzacyjne i technologiczne, zgodziła się, że należy poprawić bezpieczeństwo drogowe.
Następnie prawie 50 procent osób stwierdziło, że bardziej oszczędne pojazdy zużywają istniejące i nowe paliwa, podczas gdy 47 procent chciało mniej ruchu na drogach.
Zadaniem producentów technologii motoryzacyjnych, takich jak Continental, jest informowanie kierowców o natychmiastowych i niedalekiej przyszłościowych korzyściach płynących z tej ekscytującej pracy. W przeszłości oczywiste były korzyści płynące z pewnych postępów, takie jak systemy monitorowania ciśnienia w oponach lub hamulce blokujące.
Użytkownicy dróg postrzegają dziś bezpieczeństwo jako najwyższy priorytet i staramy się uświadamiać, jak ważne są podstawowe kwestie, takie jak bezpieczeństwo opon i głębokość bieżnika.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Motoryzacja

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne

Do góry