Połącz się z nami

Motoryzacja

Co zyskujemy dzięki dobrym olejom?

Podstawową kwestią, jeżeli chodzi o zagadnienia eksploatacyjne w naszym samochodzie, będzie na pewno regularna kontrola na stacji diagnostycznej. Nie zapominajmy jednak o tym, aby też w odpowiednim czasie wymieniać olej. Tu naturalnie możemy natknąć się na wiele problemów organizacyjnych, ponieważ niekoniecznie będziemy natychmiast zorientowani w tym, które konkretnie oleje półsyntetyczne stosować, aby zagwarantować sobie maksymalną skuteczność. Dobrą wiadomością jednak jest z kolei to, że mamy przecież całe mnóstwo najróżniejszych sklepów internetowych oraz stacjonarnych, gdzie będziemy mieli zaprezentowane takie artykuły w bardzo dużej ilości. Nie musimy się więc przejmować tym, aby wyposażyć się w taki produkt. Musimy tylko wiedzieć, jak to zrobić. Przed każdym kierowcą jest najważniejsze zadanie, czyli dopasowanie oleju do potrzeb swojego samochodu.

Stawiajmy na oleje najwyższej jakości

Wykorzystanie najlepszych olejów rekomendowane jest zresztą od wielu lat, bo dzięki temu jednostka napędowa zawsze może być w bardzo dobrej kondycji. Dlatego właśnie coraz częściej wykorzystujemy oleje półsyntetyczne, ponieważ są one uszlachetnione. To oznacza, że będą miały bardzo wysoką jakość. Jak konkretnie są wytwarzane? Takie oleje produkowane są z produktów destylacji ropy naftowej. Najważniejsze jednak jest to, że będzie taki olej zawierać aż do 30% baz syntetycznych. W konsekwencji więc olejami półsyntetycznymi posługuje się coraz większa ilość kierowców także zawodowych, ponieważ to jest po prostu gwarancja ochrony silnika. Produkty takie przeważają w porównaniu do mineralnych odpowiedników. Troszczymy się przecież obecnie o nasze samochody tak często, jak tylko możemy. Najważniejsza jest tutaj ochrona oczywiście w trakcie jazdy, ale zwracajmy uwagę, że to perfekcyjna profilaktyka również w momencie rozruchu. Czasami po prostu zapomina się o tym czynniku, a jest on równie ważny.

Czy zawsze wiemy, jak dopasować olej?

Okazuje się też, że niejednokrotnie nawet osoby, które mają bardzo długo prawo jazdy, nie wiedzą po prostu, które konkretnie oleje półsyntetyczne wybierać. A jest przecież cała masa najróżniejszych oznaczeń, które będą mówiły nam o tym, jakie to są konkretnie oleje i do jakich silników powinny być stosowane. Rozwiązanie jest tutaj jednak oczywiście bardzo proste. To, którym olejom półsyntetycznym możemy zaufać, jeżeli chodzi o parametry, jest uwzględnione w każdej instrukcji obsługi każdego pojazdu. Producent auta zawsze przecież rekomenduje typ paliwa, który powinien być wlewany no i właśnie rodzaj oleju silnikowego.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Motoryzacja

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne

Do góry