Połącz się z nami

Motoryzacja

Czy warto ubezpieczyć się z zakresu odpowiedzialności cywilnej?

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, to obowiązkowa polisa dla właścicieli pojazdów mechanicznych i nie należy lekceważyć obowiązku jej posiadania. Stanowi formę polisy majątkowej, która zapewnia ochronę dla ubezpieczonego. Zabezpiecza kierowcę przed finansowymi konsekwencjami, które są wynikiem szkód wyrządzonych w ruchu drogowym. Brak ubezpieczenia OC wiąże się z nałożeniem na posiadacza samochodu kary administracyjnej.

Co gwarantuje polisa OC?

Należy pamiętać, że ubezpieczeniu OC podlega pojazd, a nie jego właściciel. Suma gwarancji dotyczy jednego zdarzenia, a nie liczby osób poszkodowanych. Polisa obejmuje nie tylko szkody odniesione w wypadku lub kolizji. Posiadanie polisy OC zapewnia pokrycie kosztów związanych z naprawą samochodu oraz leczeniem osób poszkodowanych w wypadku, jeśli sprawcą szkody jest osoba ubezpieczona. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej samochodu jest zatem ochroną przed skutkami finansowymi wynikającymi ze szkody w mieniu oraz uszczerbku na zdrowiu. Warto podkreślić, że polisa OC obowiązuje nie tylko na terenie Polski, ale również w krajach należących do Unii Europejskiej. Ubezpieczenie nie obejmuje jednak szkód wyrządzonych ubezpieczonemu oraz zaistniałych w posiadanym pojeździe. W celu ochrony mienia i zdrowia warto wykupić dodatkową polisę AC, NNW lub Assistance.

Brak ubezpieczenia OC – czym grozi?

Jeśli kierowca nie posiada ważnego ubezpieczenia OC, odszkodowanie wypłaca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Po wypłacie rekompensaty osobie poszkodowanej wnioskuje o zwrot kosztów od sprawcy zdarzenia drogowego. W przypadku braku ważnej polisy OC sprawca pokrywa szkody z własnych środków. Dodatkowo kierowca nieposiadający ubezpieczenia OC zostanie ukarany. Wysokość kary za brak aktualnej polisy uzależniona jest od poziomu płacy minimalnej, który jest regularnie zwiększany.

Ubezpieczenie OC pojazdu – dlaczego ma tak duże znacznie?

Posiadanie polisy OC jest ustawowym obowiązkiem każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Nie powinien więc zapominać o regularnym odnawianiu ubezpieczenia, które chroni go przed ewentualnymi stratami finansowymi. Mowa tutaj nie tylko o rekompensacie za zaistniałe szkody, ale również o karach administracyjnych za brak ubezpieczenia OC. Co więcej, polisa zabezpiecza dodatkowo przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, które mogą dotyczyć nawet najlepszych kierowców.

Ubezpieczenie OC Warszawa

Eurofinance to multiagencja ubezpieczeniowa, która oferuje produkty ubezpieczeniowe kilkunastu firm. Wykwalifikowani agenci pomogą w doborze najkorzystniejszego ubezpieczenia OC w Warszawie, w jednym z oddziałów zlokalizowanych w stolicy. Eurofinance wyróżnia doświadczenie oraz najlepsze polisy, dopasowane do indywidualnych preferencji klienta. Wybierając Eurofinance, klient zyskuje gwarancję profesjonalnej ochrony dla kierowcy i podróżujących pasażerów przed niebezpiecznymi konsekwencjami zdarzeń drogowych. Multiagencja gwarantuje konkurencyjne ceny i możliwość skorzystania z usług mobilnych agentów.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Motoryzacja

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne

Do góry