Połącz się z nami

Dziecko

Bezpieczna samodzielność dla Twoich dzieci.

Wygląda na to, że każdego dnia jest jeszcze jedna historia o tym, jak dzieci są w jakiś sposób prześladowane. Niezależnie od tego, czy są to porwania, nadużycia czy narkotyki, tragedie zdają się nigdy nie ustawać. Stworzyła w umysłach rodziców mentalność strachu, która sprawia, że boją się pozostawiać swoje dzieci poza zasięgiem wzroku.
Oczywiście, to życie w bańce nie jest dla dzieci zbyt satysfakcjonujące. Nie rozwija też wielu umiejętności, takich jak kreatywność budowana przez niezależną zabawę i po prostu ich zdolność do porozumiewania się z innymi dziećmi.
Na szczęście istnieją praktyczne rozwiązania tych problemów. Możemy skutecznie chronić nasze dzieci, jednocześnie pozwalając im wychodzić na zewnątrz i być normalnymi dziećmi. W ten sposób jako rodzice możemy się zrelaksować i po prostu cieszyć się swoim rodzicielstwem zamiast czuć, że jesteśmy stale na baczność (choć nadal jesteśmy na bieżąco).
Pomyśl o niektórych z tych sposobów, aby pomóc swoim dzieciom przeżywać przygody bez niebezpieczeństwa.

Zainstalować system alarmowy

Jednym z najczęstszych lęków, jakie mamy dla naszych dzieci, jest to, co może się zdarzyć, gdy będziemy musieli zostawić je w domu same.

Żądania pracy i inne zobowiązania zmuszają wiele rodzin do rozłąki na kilka godzin każdego wieczoru, często pozostawiając co najmniej jedno dziecko w domu bez dorosłego. Ciągłe telefonowanie i wysyłanie wiadomości do sprawdzenia są niepokojące i tak nie odstraszy to przestępców.
To właśnie w tym miejscu pojawiają się usługi monitoringu alarmowego. Dziecko może wrócić do domu, ustawić alarm, aby odmówić mu wyjścia, ale zezwolić na poruszanie się wewnątrz domu, i kontynuować działalność bez obaw o to, że przestępca może dostać się do środka niezauważony. Każda próba otwarcia okna lub drzwi spowoduje uruchomienie alarmu, który powiadomi Ciebie, Twoje dziecko i władze – jak również intruza! Jest to środek odstraszający i ochronny.

Zobacz również:  Jak ułatwić przemieszczanie się podczas przeprowadzki z dziećmi!

Zdobądź wiedzę o sąsiadach

Często nie pozwalamy naszym dzieciom podróżować po okolicy, ponieważ nie znamy sąsiadów. I choć prawdą jest, że niektórych z nich trzeba obserwować, większość z nich to rodziny takie jak Twoja. Po prostu się nie poznaliście.
Może to podlegać naszym napiętym harmonogramom. Nie znamy sąsiadów, bo nie mamy czasu, żeby ich poznać. Wtedy trzeba poświęcić na to czas.
Dowiedz się, jak połączyć wszystkie rodziny z sąsiedztwa. Wybierz przestronne miejsce na wolnym powietrzu wzdłuż swojej ulicy i zorganizuj piknik. Niech ludzie przynoszą jedzenie, gry i inne rzeczy, aby budować więzy między mieszkańcami.
Oczywiście poznanie nie wymaga formalnego wydarzenia. Zatrzymaj się, gdy zobaczysz sąsiadów na zewnątrz. Stań wzdłuż ogrodzenia i spróbuj z nimi porozmawiać. Szybko dowiesz się, że są oni godni zaufania, i zrobią to samo. Od tego momentu nie tylko ufasz im, że będą nadzorować Twoje dzieci, ale także będziesz w stanie im pomóc.

Zobacz również:  Dziecięce pasje – motory crossowe dla dzieci

Edukuj swoje dzieci

W świecie tak bardzo zaangażowanym w media społecznościowe spędzamy wiele czasu ucząc nasze dzieci o bezpieczeństwie za pomocą ich telefonów i komputerów. Rozmowy te są ważne i korzystne, ale nie mogą wyprzeć tradycyjnego uczenia się bezpieczeństwa.
Jednym z najczęstszych problemów z mediami społecznościowymi nie są ludzie, z którymi się komunikują, ale fakt, że ich oczy i umysły są na telefonach, a nie w otoczeniu. Ułatwia to wszelkiego rodzaju napastnikom zbliżenie się do nich w sposób niewykryty.
Musimy przypomnieć sobie lekcje, których wszyscy nauczyliśmy się jako dzieci w latach 70-tych, 80-tych i 90-tych. Musimy upewnić się, że dzieci znają swój adres, jeśli chcą zadzwonić po pomoc. Muszą rozumieć, jak bezpiecznie wyjść z domu w razie pożaru. I nawet stary standard nie rozmawiania z nieznajomymi i nieakceptowania przejażdżek od obcych jest nadal aktualny. Jako rodzic, aby zaszczepić te lekcje w naszych dzieciach, przyjmuje się zdecydowane stanowisko, ponieważ stawka jest wysoka.
Świat się zmienił, a nowe zagrożenia są przerażające. Ale stare niebezpieczeństwa były dość przerażające dla naszych rodziców. Musimy nauczyć się mądrze radzić sobie z zagrożeniami dla naszych dzieci, aby mogły bezpiecznie cieszyć się swoim dzieciństwem.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Dziecko

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne

Do góry