Połącz się z nami

Dziecko

Jak ułatwić przemieszczanie się podczas przeprowadzki z dziećmi!

Przeprowadzka do domu jest na szczycie listy najbardziej stresujących doświadczeń jakie można przejść. Dodaj dzieci do mieszanki, a stanie się ona jeszcze bardziej wyczerpująca i traumatyczna. Na papierze nie brzmi to tak źle. Ale kiedy uświadomisz sobie emocje związane z przenoszeniem, pakowaniem, organizowaniem całego ruchu i rozpoczynaniem od nowa, z pewnością może to być wymagający czas. Dzieci są przyzwyczajone do rutyny, a gdy to się zmieni, mogą odczuwać niepokój. Oto kilka najlepszych wskazówek, jak sprawić, że podczas przeprowadzki z dziećmi będzie płynniejszy ruch.

Porozmawiaj z dziećmi o tym, dlaczego się przeprowadzacie

Spraw, aby Twoje dzieci były na bieżąco z każdym aspektem ruchu. Zorganizuj rodzinne spotkanie, usiądź i porozmawiaj o korzyściach płynących z przeprowadzki. Może to być większy ogród lub lepsza sypialnia dla dzieci. Może się zdarzyć, że powiesz im, że jest naprawdę piękna szkoła lub wiele okazji do nawiązania nowych przyjaźni.

Słuchaj ich trosk związanych z przeprowadzką i rozwiąż je z miłością.

Mogą być zaniepokojone lub przerażone, a także zdenerwowane pozostawieniem przyjaciół. Upewnij się, że nie stracą kontaktu z przyjaciółmi i że będzie można wrócić z wizytą.

Stwórz listę życzeń

Zbierz wszystkich członków rodziny, aby utworzyć listę życzeń, które chcieliby w nowym domu (w ramach budżetu!) Twoja mała dziewczynka może chcieć różowej sypialni księżniczki, która będzie wystarczająco łatwa do wykonania. Być może nastolatek chciałby mieć w swoim pokoju telewizor, a w ogrodzie siatkę do piłki nożnej. Oczywiście daj im do zrozumienia, że nie wszystko, co znajduje się na liście życzeń, natychmiast się spełni. Ale są możliwości. Na tym etapie pozwól swoim dzieciom zaplanować nowe pokoje. Do wyboru były kolory farb i wzory tapet, a także nowa pościel oraz akcesoria i oświetlenie. Pozwól im poczuć, że są ważną częścią podejmowanych decyzji.

Łączenie w pakowaniu

Poproś dzieci, aby pakowały własne pudełka. Uczyń z tego zabawne zajęcie, ucząc ich używania dużych pudełek do miękkich zabawek i lżejszych przedmiotów, a także mniejszych pudełek do ciężkiego sprzętu. Niech się rozluźnią z pomocą jaskrawych, kolorowych etykiet i folii bąbelkowej. A gdy dojdziesz do nowego domu, pozwól im najpierw otworzyć pudełka. Poinformuj firmę przeprowadzkową o tym, że pudełka dzieci są zapakowane na końcu, tak aby mogły najpierw zostać wypakowane. Twoje dzieci będą czuły się bezpieczniejsze, wiedząc, że mają wokół siebie wszystkie ważne rzeczy w ciągu pierwszych kilku nocy w nowym domu.

Rób rekonesans obszaru

Zanim przeprowadzka się zakończy upewnij się, że odwiedziłeś swój nowy adres wraz z dziećmi. Wybierz kilka zabaw do zrobienia w te dni. Może to być piknik i przejażdżka rowerem po miejscowym parku. Lub wycieczka do pracowni plastycznej lub lodziarni. Rozszerzenie oferty zajęć dla dzieci. To sprawi, że będą bardziej zadowolone z relokacji. Upewnij się również, że Twoje dzieci odwiedzają swoją nową szkołę przed jej rozpoczęciem. To sprawi, że poczują się o wiele mniej zaniepokojone. Podaruj im również nowe materiały biurowe i pudełka na posiłek, aby mogli zacząć od nowa. Pamiętajmy, że małoletni ludzie nie są tak doświadczeni jak my, dorośli, jeśli chodzi o zmiany.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Dziecko

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne

Do góry