Połącz się z nami

Zdrowie i uroda

Teleradiologia – co warto o niej wiedzieć?

Dynamiczny rozwój technologii sprawił, że możliwe jest korzystanie z wielu innowacyjnych rozwiązań. Doskonałym tego przykładem jest teleradiologia, czyli jedna z dziedzin telemedycyny, która w sposób zdalny dokonuje badań obrazowych. W jaki sposób działa teleradiologia? Kto może się na nią zdecydować? W jaki sposób działa ona od strony technicznej? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźć można w poniższym wpisie, dlatego też gorąco zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem.

W jaki sposób działa teleradiologia?

Działanie całego systemu wbrew pozorom nie jest czymś skomplikowanym. Opiera się na dwóch gałęziach, z czego pierwszą jest jednostka centralna (centrum opisowe), natomiast drugą- podłączone placówki medyczne. Placówki, które korzystają z danej sieci mogą z powodzeniem dodawać do systemu wykonane obrazy diagnostyczne. Możliwe jest ustalanie ich priorytetów, zlecanie opisów lub wykonywanie ich w sposób samodzielny. Jednostka centralna odpowiedzialna jest za zarządzanie całością- konkretnym lekarzom przypisuje się wybrane opisy do sporządzania.

Kto może zdecydować się na teleradiologię?

Teleradiologia to bardzo komfortowa, jednocześnie nowoczesna usługa. W praktyce korzystać z niej może niemalże każda placówka medyczna, która wyraża taką chęć. Co godne podkreślenia, nie ma żadnego znaczenia wielkość lub specjalizacja danego miejsca. Oznacza to, że z teleradiologii korzystają nie tylko duże jednostki medyczne, czyli wielooddziałowe szpitale i klinki, ale również te niewielkie, jak chociażby jednoosobowe gabinety lekarskie. Takie rozwiązanie jest świetną okazją do zwiększenia komfortu lekarzy i pacjentów- czekanie na wyniki i diagnozę będzie znacznie krótsze. Więcej informacji na temat tej usługi znaleźć można na stronie https://eurodiagnostic-polska.pl/.

Jak działa teleradiologia od strony technicznej?

W danej placówce, która podłączona jest do sieci, wykonywane są obrazy diagnostyczne w formie cyfrowej. Po pewnym czasie są one załączane do specjalnie przygotowanego systemu. Każda z jednostek musi określić, jak pilne jest opracowanie obrazu. Dzięki połączeniu internetowemu obrazy trafiają do centrum opisowego. Analizy wykonywane są przez doświadczonych pracowników we wcześniej wskazanym trybie. Dużą korzyścią teleradiologii jest to, że opis może być wykonany w sposób zdalny, czyli w miejscu oddalonym nawet o kilkaset kilometrów. Jest to więc świetny sposób na zoptymalizowanie czasu, jaki należy poświęcić na postawienie diagnozy.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Zdrowie i uroda

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne

Do góry