Połącz się z nami

Zdrowie i uroda

Skanery wewnątrzustne – co powinniśmy o nich wiedzieć?

W stomatologii wyróżnić możemy wiele urządzeń, które cieszą się coraz większą popularnością. Doskonałym rozwiązaniem jest na przykład skaner wewnątrzustny, którego zastosowanie jest bardzo szerokie. Czym są skanery wewnątrzustne? Dlaczego warto się na nie zdecydować? Jakie prace możemy wykonywać za ich pośrednictwem? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, gorąco zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem.

Czym są skanery wewnątrzustne?

Skaner wewnątrzustny to jedno z urządzeń, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie grafiki jamy ustnej w formie wirtualnej, 3D. Wykorzystując ten innowacyjny sprzęt specjalista jest w stanie w ciągu kilkudziesięciu sekund dokonać dokładnej analizy jamy ustnej. W jaki dokładnie sposób działa skaner? Otóż wykonywanych jest wiele drobnych ujęć, czego konsekwencją jest powstanie precyzyjnego i kompletnego obrazu. Jego cechą charakterystyczną jest ponadprzeciętna czułość- specjaliści twierdzą, że możliwe jest wychwycenie nawet 4 milionów punktów dla łuku zębowego. Wbrew pozorom cecha ta ma ogromne znaczenie, ponieważ precyzyjny obraz sprawia, że dentysta bądź stomatolog będzie mógł wykonać dokładniejszą pracę. Wysokiej jakości skanery wewnątrzustne znaleźć można na stronie https://cereclab.pl/skanery-wewnatrzustne.

Dlaczego warto zdecydować się na skanery wewnątrzustne?

Istnieje wiele korzyści wykorzystywania skanera wewnątrzustnego. Przede wszystkim możliwe jest skrócenie czasu wizyty u specjalisty- skanowanie trwa bowiem jedynie do kilku minut. Dodatkowo możemy mieć pewność co do ogromnej precyzji, czego konsekwencją jest idealne odwzorowanie obrazu jamy ustnej. Należy również wspomnieć o wyeliminowaniu odruchu wymiotnego. Wykonywane czynności ze skanerem są komfortowe i w pełni higieniczne. Całe leczenie protetyczne jest całkowicie bezpieczne- nie musimy obawiać się nieporozumień i nietrafionych decyzji. Ogromną pośrednią korzyścią jest również zwiększenie trwałości uzupełnień.

Jakie prace możemy wykonać za pośrednictwem skanera wewnątrzustnego?

Skanery wewnątrzustne wykorzystywane są przez protetyków, stomatologów, chirurgów i dentystów. Ze względu na szerokie możliwości w zakresie wykorzystania, możemy liczyć wykonywanie zróżnicowanych prac. Wśród najpopularniejszych wyróżniamy inlay, licówki, korony, łączniki indywidualne, onlay, mosty, protezy zębowe. Warto podkreślić, że szczegółowy obraz ułatwia komunikację pomiędzy lekarzem i pacjentem, ze względu na możliwość łatwiejszego wytłumaczenia planowanych prac.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Zdrowie i uroda

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne

Do góry