Połącz się z nami
fryzura z grzywką

Zdrowie i uroda

Fryzury z grzywką do okrągłej twarzy – propozycje cięć, które zawsze się sprawdzą!

Osoby posiadające okrągłą twarz często unikają grzywki w obawie przed uwydatnieniem mankamentów swej urody. Okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie. Grzywka będzie zdecydowanym sprzymierzeńcem zaokrąglonych rys twarzy, jeśli tylko zostanie odpowiednio dobrana.

Jakie są cechy okrągłej twarzy?

Twarz o okrągłym kształcie zdradzają następujące cechy charakterystyczne:

  • łagodna linia szczęki z krągłym podbródkiem,
  • względnie równa długość i szerokość twarzy,
  • brak wyraźnego zarysowania kości policzkowych,
  • pełne policzki,
  • zaokrąglona linia nasady włosów.

Fryzura z grzywką do okrągłej twarzy będzie miała za zadanie optyczne wydłużenie oraz wysmuklenie zanadto skróconych i zaokrąglonych rys twarzy.

Jaka grzywka będzie nieodpowiednia do okrągłej twarzy?

Mankamenty okrągłej twarzy podkreśli gęsta grzywka o prostej linii. Takie cięcie nada fryzurze ciężkości  – a jej posiadaczce… dodatkowych kilogramów. Szczególnie niekorzystnie będzie prezentować się pełna i sięgająca aż do samych brwi grzywka, gdyż optycznie skróci twarz. Ponadto fryzury z grzywką do okrągłej twarzy powinny być pozbawione cięć o zaokrąglonych liniach, które uwydatnią krągłości rys.

Jakie fryzury z grzywką do okrągłej twarzy wyglądają najkorzystniej?

Zasadniczo przy zaokrąglonym kształcie twarzy zaleca się stosowanie linii o nieregularnym i skośnym przebiegu, a także cieniowania.

Dłuższa grzywka do okrągłej twarzy o asymetrycznym kształcie lub zaczesana na bok

Większość pań o okrągłej twarzy będzie zadowolonych z długiej, asymetrycznej grzywki. Takie rozwiązanie wysmukli twarz, dzieląc czoło optycznie na dwie nierówne części. Grzywka opadająca na policzek i brodę, częściowo je zakryje i przez to wyszczupli. Podobnie zadziała dłuższa grzywka zaczesana na bok. Dla uniknięcia wrażenia ciężkości, warto by była nieco wystrzępiona i niezbyt gęsta.

Curtain bangs – rozdzielona grzywka do okrągłej twarzy

Sprawdzony i modny pomysł na grzywkę dla okrągłej twarzy to curtain bangs. Jest to grzywka rozdzielająca się na czole na kształt trójkąta. Istotna jest długość tworzących ją pasm, które powinny koniecznie zasłaniać kości policzkowe. Dlaczego? Ponieważ to najszersze miejsce na twarzy i jego zakrycie znacznie wyszczupli jej rysy. Zbyt krótkie pasma – powyżej linii kości policzkowych – uwidocznią zaokrąglenia.

Lekka grzywka do okrągłej twarzy złożona z prześwitujących pasm

Prosta grzywka o widocznych prześwitach wydłuży twarz i nada jej rysom lekkości. Sprawdzi się szczególnie przy wysokim czole i cienkich włosach. Pasma mogą mieć jedną długość lub być nieco dłuższe po bokach. Nie mogą być przy tym zbyt gęste, by czoło wyraźnie prześwitywało przez włosy. W ten sposób twarz zostanie niejako „wyciągnięta ku górze” i pionowe linie zarysowane przez pasma będą dodatkowo wysmuklać rysy.

Na koniec warto zaznaczyć, że okrągła twarz ma liczne zalety. Kojarzy się bowiem z młodzieńczym i witalnym wyglądem. Nie jest to tajemnicą w świecie medycyny estetycznej, gdzie ogromnym zainteresowaniem cieszą się zabiegi wypełnienia policzków, w celu uzyskania efektu „baby face”. Dlatego też grzywka do okrągłej twarzy powinna być dobrana tak, by nie tylko tuszować mankamenty urody, ale przede wszystkim uwydatniać jej atuty.

Continue Reading
Możesz również lubić
1 komentarz

1 komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Zdrowie i uroda

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne

Do góry