Połącz się z nami

Zdrowie i uroda

Czy soczewki kontaktowe nie powodują problemów ze wzrokiem?

Mity i prawdy

Nie wszyscy wykazują zaufanie do soczewek kontaktowych. Paradoksalnie najbardziej obawiają się ich Ci, którzy pozostają przy okularach i nigdy w życiu ich nie wypróbowali.

Pokutuje szereg mitów, które pochodzą z czasów, kiedy twarde soczewki kontaktowe powodowały spory dyskomfort i trudno było w nich wytrzymać dłużej niż kilka godzin.

Przeciwnicy soczewek twierdzą, że powodują one zmęczenia oka, że uwierają, że mogą być przczyną zapalenia spojówek i tak dalej… Nie ma to nic wspólnego z prawdą. Soczewki nie szkodzą w żaden sposób, jeżeli używa się zgodnie z zaleceniami lekarza okulisty i zasadami higieny. Nowoczesne soczewki, takie jak ultraflex są praktycznie nieodczuwalne w oku. Zapewniają właściwy dostęp powietrza do gałki ocznej i doskonale spisują się przy różnych wadach wzroku – krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmowi.

Gdzie kupować soczewki kontaktowe ?

Jakość i bezpieczeństwo  – to najważniejsze kryteria wyboru. Okazyjna cena czy wyprzedaż niekiedy idzie z niższą jakością lub soczewki tracą już swój termin przydatności do użytkowania. Aukcje i ogłoszenia w internecie nie zapewniają gwarancji bezpieczeństwa. Coopervision.pl to więcej niż sklep internetowy. To platforma dla tych co soczewek już używają i dla tych co dopiero się nad tym zastanawiają. Każdy zarejestrowany użytkownik może przy jednej wizyć przejść badanie okulistyczne zakończone doborem soczewek, kupić je na miejscu i poćwiczyć ich zakładanie i zdejmowanie. Coopervision.pl oferuje kilka rodzajów najnowocześniejszych soczewek typu ultraflex, a lekarz lub optometrysta ułatwi wybór. Soczewki ultraflex nie należą do najtańszych, ale coopervision.pl gwarantuje ich najwyższą jakość.

Jakie są rodzaje soczewek ultraflex ?

Wszystkie soczewki ultraflex posiadają wspólne cechy. Są to: wysoka przepuszczalność tlenu, wysoki stopień nawilżenia i doskonały komfort w codziennym użytkowaniu.
Używając soczewek ultraflex nie ma potrzeby stosowania nawilżających kropli do oczu. Ze względu na wygodę są szczególnie polecane dla początkujących użytkowników soczewek. Występują we wszystkich rodzajach. Ze względu na okres noszenia można podzielić je na jednodniowe i miesięczne. Korygują wszystkie podstawowe wady wzroku – krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Są też specjalne soczewki multifokalne dla osób starszych, u których zaczyna się pojawiać dalekowzroczność związana z wiekiem. Wszystkie soczewki ultraflex chronią wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV, jednak ze względu na to, że soczewka nie pokrywa całej powierzchni gałki ocznej warto stosować je równocześnie z dobrej jakości okularami przeciwsłonecznymi.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Zdrowie i uroda

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Popularne

Do góry