Połącz się z nami

Zdrowie i uroda

Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Z wiekiem zęby u każdego tracą swój piękny biały kolor robiąc się żółte, szarawe, a bywa, że i brązowieją. Dla lepszego wyglądu, a tym samym poprawy samopoczucia zachodzi potrzeba przywrócenia im pierwotnego wyglądu.

Wybielanie zębów u stomatologa

Wybielanie zębów u dentysty to efekt, jaki możemy zatrzymać nawet do dwóch lat. Szczególnie jeśli wykona się wybielanie zębów w Warsaw Smile Medykus przy użyciu nowoczesnej technologii Photo Fenton oraz urządzenia, które nazywa się Lampa Zoom Advanced Power, lub technologii Beyond jak również nowowczesnej technologii laserowej

Technologia Photo Fentom – jak działa?

Działanie technologii Photo Fentom polega na połączenia funkcjonowania nadtlenku wodoru, jako środka wybielającego oraz tlenku żelaza, jako fotoaktywatora. Po reakcji między obiema substancjami powstają wolne rodniki odpowiedzialne za niezawodne usuwanie przebarwień. Wielokrotne odnawianie podczas zabiegu żelaza sprawia, że produkowane są związki, które usuwają przebarwienia, dzięki czemu cała procedura jest bardziej efektywna od innych zabiegów.

Czy wybielanie zębów przy użyciu nadtlenku wodoru aktywowanego światłem jest bezpieczne i zdrowe?

Wybielanie zębów przy użyciu nadtlenku wodoru aktywowanego światłem jest zupełnie bezpieczne dla dziąseł i zębów. Poparte to zostało licznymi badaniami. Czas, który pozwala na utrzymanie pięknego i białego uśmiechu, policzony został na około 2 lata. Stopień rozjaśnienia zębów jest u każdego inny, to bardzo indywidualna sprawa, waha się od 3 do nawet 11 odcieni. Tuż po zakończeniu wybielania zębów, należy na przynajmniej kilka dni przejść na tzw. białą dietę. Biała dieta polega na wykreśleniu z jadłospisu wszystkich posiłków zawierających barwniki.

Czy można przystąpić do wybielania zębów z niewyleczonym uzębieniem?

Niestety nie, zęby przed zabiegiem wybielania muszą być wyleczone z próchnicy, oczyszczone z osadu i kamienia, oraz muszą mieć wyeliminowane wszystkie nieszczelności.

Jak długo trwa zabieg wybielania zębów i jak przebiega?

Sam zabieg wybielania zębów przy użyciu Zoom Advanced Power oraz Beyond trwa pomiędzy 60 a 90 minut, wybielanie z użyciem lasera jest krótsze. Na początek zabezpiecza się wszystkie tkanki miękkie, następnie na przygotowane zęby nakłada się żel, który jest przez 15 minut aktywowany naświetlaniem lampą wybielającą. Kolejną czynnością jest usuwanie żelu z zębów. Podczas jednej wizyty trzykrotnie wykonuje się takie serie, a efekty wybielania widoczne są natychmiast po jego zakończeniu.

To nie jedyny sposób wybielania zębów, Warsaw Smile Medykus oferuje również metodę nakładkową. Lekarz stomatolog przygotowuje pacjentowi specjalne nakładki, natomiast pacjent już w domu po szczegółowym instruktażu nakłada żel na 4-6 godzin na dobę. Ta technika wybielania trwa od 10 do 14 dni.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Zdrowie i uroda

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne

Do góry