Połącz się z nami

Zakupy

Cztery rodzaje uchwytów neodymowych w obudowie gumowej

Ze względu na chemiczny skład magnesy neodymowe są bardziej podatne na korozję niż klasyczne magnesy ferrytowe. Dlatego większość z nich oferowana jest w atrakcyjnej wersji niklowanej. Powłoka z niklu chroni magnes przed rdzewieniem i nadaje mu charakterystyczny połysk. Niestety taką powłokę można łatwo uszkodzić. Alternatywą są magnesy powleczone gumą. Neodymowe uchwyty w obudowie gumowej są lepiej chronione przed korozją i związku z tym częściej wybierane do stosowania na zewnątrz.

Magnesy neodymowe jako rodzaj zamknięcia

Jednym z częstych zastosowań dla magnesów neodymowych jest budowa systemów domykających w różnego rodzaju furtkach, drzwiach i drzwiczkach meblowych. Ze względu na dużą siłę przyciągania wykonane z takich magnesów neodymowe uchwyty w obudowie gumowej charakteryzują się wysoką sprawnością działania i są niezawodnym rozwiązaniem zabezpieczającym drzwiczki, furtki i bramy przed samoczynnym otwarciem. W związku z tym, że takie magnesy wystawione są na stałe działanie czynników niszczących, które sprzyjają korozji, ich producenci powlekają je gumą. Uchwyt neodymowy w gumowej obudowie jest lepiej chroniony przed korozją i uszkodzeniami natury mechanicznej niż tradycyjny magnes pokryty jedynie warstwą ozdobnego niklu.

Uchwyty z otworem, gwintowane i z tuleją

W sprzedaży dostępne są różne wersje neodymowych uchwytów w obudowie gumowej przystosowanych do użycia w wielu systemach zamykających. Ich najbardziej uniwersalną wersją są okrągłe uchwyty z centralnym otworem montażowym. Dla wielu odbiorców łatwiejszą w użyciu wersją tego typu uchwytów są jednak modele już fabrycznie wyposażone w gwint, które można w prosty sposób wkręcać podobnie jak śruby. W tej grupie uchwytów neodymowych w obudowach gumowych wyróżnić możemy ich wersję z gwintem zewnętrznym (wkręca się jak śrubę) i gwintem zewnętrznym (wkręca się jak nakrętkę). Na rynku dostępne są również uchwyty z tuleją gwintowaną, która zapewnia możliwość uzyskania dodatkowego dystans. Użycie takiego uchwytu może ułatwić przytwierdzenie magnesu do płaskiej powierzchni.

Gumowe obudowy na magnesach neodymowych zabezpieczają przed korozją i zmniejszają ryzyko mechanicznego uszkodzenia ich powierzchni. Dzięki temu wykonane w ten sposób uchwyty magnetyczne bez obaw mogą być stosowane w przestrzeni zewnętrznej, w różnego rodzaju systemach domykających, zwłaszcza w furtkach, bramach i drzwiach. Cztery wersje uchwytów neodymowych w obudowach gumowych zapewniają możliwość wyboru magnesu przystosowanego do użycia w każdym popularnym systemie montażowym.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Zakupy

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne

Do góry