Połącz się z nami

Styl życia

Niezawodny spray dla zwierzaków przeciw pchłom i kleszczom

Opiekunowie psów i kotów pragną dawać swoim pupilom to, co najlepsze. W tym wypadku warto wybierać cenione produkty Fiprex, które są przeznaczone do zwalczania pcheł, wszy i kleszczy u czworonogów. Fipres jest linią produktów weterynaryjnych, opierających się na skutecznym działaniu. Roztwór jest przeznaczony do oprysku, a substancja czynna to fipronil. Łączy ona skuteczność w usuwaniu pcheł i kleszczy z niską toksycznością dla otoczenia i pupila. Czym cechuje się Fiprex Spray?

Fiprex Spray

Jak działa Fiprex Spray? Ma on na celu wyeliminować większość kleszczy, które wgryzły się w skórę naszego pupila w ciągu 24-48 godzin do aplikacji. Jeśli chodzi o pchły, spray ma za zadanie je od razu zabijać. Co ciekawe, produkt tworzy na skórze zwierzaka ochronną warstwę, która zabezpiecza przez ponowną inwazją kleszczy do 4 tygodni i pcheł do 8 tygodni. Pamiętajmy o tym, że preparat nie zabezpiecza przed przyczepieniem się kleszcza do skóry psa lub kota. Po zabiciu owad spada ze zwierzaka lub jest usuwany delikatnym strzepnięciem.

Jak podawać Fiprex Spray?

Opiekunowie psów i kotów mogą podawać produkty Fiprex u szczeniąt powyżej 8 tygodnia życia lub ważących więcej niż 2 kilogramy. U kociąt tak samo. Warto zauważyć, że Fiprex Spray jest odporny na działanie słońca i wody. Nie należy kąpać zwierzaka 2 dni przed i 2 dni po podaniu sprayu. Aby zachować najlepsze efekty działania, podawać należy preparat z zachowaniem co najmniej 4 tygodni odstępu między kolejną aplikacją. Ogromnie ważny jest aktualny stopień nasilenie kleszczy i pcheł w danym miejscu.

Produkty w formie sprayu są dostępne w różnych opakowaniach, dlatego każdy znajdzie to, czego potrzebuje zwierzę. Podczas rozpylania trzeba mieć na uwadze całą powierzchnię skóry zwierzaka, odgarniając jednocześnie sierść. Istotne jest unikanie ryzyka dostania się produktu do nosa i oczy. Stosując Fiprex Spray, możemy zachować komfort podczas codziennych spacerów z pupilem. Nie musimy już zamartwiać się pchłami i kleszczami, które często atakują nasze zwierzaki. Użytkowanie musi być zgodne z zaleceniami producenta.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Styl życia

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Popularne

Do góry