Połącz się z nami

Styl życia

Język francuski – dlaczego warto się go uczyć?

Podoba Ci się język francuski? Nie tylko pięknie brzmi, ale też może być niezwykle przydatny w wielu sytuacjach. Jeśli tylko chcesz, możesz go opanować. Wyjaśniamy, dlaczego warto uczyć się języka francuskiego!

Język francuski – piękny i praktyczny

Język francuski jest trzecim najczęściej używanym językiem na świecie. Posługuje się nim ponad 200 milionów ludzi na pięciu kontynentach. Jest również językiem urzędowym w 29 krajach. Do tego jest jednym z oficjalnych języków różnych światowych organizacji, takich jak m.in. ONZ, NATO, UNESCO czy Czerwony Krzyż. Co ciekawe, jest też trzecim najczęściej używanym językiem w Internecie.

Umiejętność posługiwania się francuskim jest niezwykle przydatna, a także daje wiele możliwości. Ciekawą opcją jest studiowanie/praca za granicą czy nawet emigracja na stałe. Zdolność ta może być też użyteczna na co dzień. W rzeczywistości nauka obcego języka zawsze przynosi wyłącznie korzyści, dlatego warto podjąć się tego wyzwania.

Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?

Znajomość języków obcych zawsze zwiększa perspektywy zawodowe, ponieważ daje możliwość pracy w międzynarodowych firmach nie tylko za granicą, ale też w Polsce. W naszym kraju zdecydowanie popularniejsze są angielski i niemiecki, dlatego francuski może pomóc wyróżnić się spośród innych kandydatów. Stanowiska wymagające znajomości tego języka są też z reguły lepiej opłacane.

Francuski oczywiście przyda się również na wakacjach. Można nim z powodzeniem posługiwać się nie tylko we Francji, ale też m.in. w Belgii, Szwajcarii, Kanadzie (Québec, Ontario i Nowy Brunszwik), Algierii, Maroku i Tunezji. Chociaż angielski wydaje się uniwersalnym, międzynarodowym językiem, w wielu przypadkach łatwej będzie porozumieć się właśnie po francusku.

Do tego warto pamiętać, że sama nauka obcego języka to świetne ćwiczenie dla umysłu i ciekawe, rozwojowe zajęcie. W ten sposób można spowolnić starzenie się mózgu, a także poprawić pamięć.

Kiedy już dobrze się opanuje francuski, można czerpać większą przyjemność z kultury i sztuki w oryginale, np. czytając książki czy oglądając filmy. Umiejętność ta pomoże też poznawać nowych ludzi. Dodatkowym atutem jest również to, że osoby mówiące po francusku są postrzegane jako szczególnie atrakcyjne, ponieważ uznaje się go za „język miłości”.

Jak nauczyć się języka francuskiego?

Języka francuskiego można uczyć się na wiele różnych sposobów. Na pewno najtańszą metodą będzie samodzielna praca. Wtedy można posiłkować się podręcznikami i fiszkami, a także innymi materiałami, np. aplikacjami, filmami na YouTube czy blogami. Jeśli jednak chce się szybciej osiągnąć efekty i/lub ma się kłopot ze zmotywowaniem się do systematycznej nauki, najrozsądniej jest zapisać się na kurs.

Chciałbyś posługiwać się językiem francuskim? Szkoła językowa Lincoln pomoże Ci spełnić to marzenie. Zapisz się na zajęcia indywidualne lub grupowe!

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Styl życia

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne

Do góry