Połącz się z nami

Dom i ogród

Piękniejsza i zdrowsza forma ogrzewania – grzejniki na podczerwień

Konwekcyjne ogrzewanie domu co prawda dostarcza pożądaną ilość ciepła, jednak niejednokrotnie odbywa się to sporym kosztem, a także negatywnie wpływa na jakość powietrza w poszczególnych pomieszczeniach. W dodatku trudno o klasyczny grzejnik, który zachwyciłby swoim wyglądem na tyle, by nie zaburzać estetyki przestrzeni.

Tymczasem na rynku pojawiło się nowe rozwiązanie: grzejniki elektryczne na podczerwień lub też promienniki podczerwieni. Czym się wyróżnia ta forma ogrzewania i czy warto na nią postawić?

Grzejniki elektryczne na podczerwień – czym są i jak wyglądają?

Elektryczne grzejniki na podczerwień to dość płaskie panele, które można umieścić w miejscu klasycznych grzejników, choć nie tylko. Pracują w kilku rodzajach podczerwieni (krótkiej, długiej i średniej), a od tego zależy, czy nadają się do ogrzewania domów i mieszkań, czy też np. powierzchni usługowych lub przemysłowych. Fakt, że obecnie istnieją możliwości pozyskania energii z innych źródeł niż węgiel sprawia, że ta forma ogrzewania jest o wiele bezpieczniejsza dla środowiska. Nie przeraża wówczas fakt ograniczonej dostępności węgla oraz jego astronomicznych cen.

Wyjątkowe jest również działanie grzejników na podczerwień:

  • Ciepło z podczerwieni rozchodzi się po danym pomieszczeniu i jest absorbowane, a następnie oddawane przez przedmioty, ściany, czy ludzi. To zdrowsze niż ogrzewanie klasyczne, w ramach którego ciepło podąża do góry, by następnie wrócić w dół. Jego droga do ogrzania pomieszczenia jest dłuższa. Dochodzi przy tym m.in. do wysuszenia powietrza. W przypadku promienników ciepła taka sytuacja nie zachodzi.
  • Działanie grzejników na podczerwień można nieco przyrównać do działania promieni słonecznych.
  • Grzejniki na podczerwień dostępne są w opcji z termostatem, dzięki czemu możliwe jest utrzymywanie w pomieszczeniu pożądanej temperatury, ale również ograniczenie zużycia prądu.

Czy warto mieć grzejniki na podczerwień?

Wymienione wyżej argumenty wskazują na to, że grzejniki na podczerwień to dobra i wygodna forma ogrzewania. Jest bezpieczniejsza dla środowiska i dla portfeli domowników. Nie sposób jednak nie zwrócić uwagi na jeszcze jeden aspekt, jakim jest estetyka grzejników na podczerwień. Z powodzeniem mogą stanowić piękną ozdobę wnętrza i przyciągać spojrzenia. Oferowane są nie tylko w klasycznych i minimalistycznych opcjach, ale również jako oryginalne dekoracje, które z łatwością można dopasować do stylu wnętrza, jakie urządzamy. To prawdziwie nowoczesne rozwiązanie.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Dom i ogród

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne

Do góry