Połącz się z nami

Biznes i finanse

Ekologiczne opakowania dla lokali gastronomicznych

Ekologiczne opakowania wykorzystywane w gastronomii stają się coraz bardziej popularne. Możesz być zaskoczony, ale plastikowe, czy styropianowe opakowania nie są jedynymi wyborami dla dostawców usług gastronomicznych, szczególnie, jeżeli chcą być ekologiczni. W tym artykule porozmawiamy o niektórych z opcji dotyczących ekologicznych opakowań w lokalu gastronomicznym, lub restauracji.

Opakowania papierowe – dlaczego warto

Na samym początku należy zwrócić uwagę na to, że papier stanowi fantastyczną alternatywę dla tworzyw sztucznych. Sam materiał ma również niewielki wpływ na środowisko, ze względu na swoje naturalne pochodzenie. Klienci coraz chętniej sięgają po produkty ekologiczne, dlatego każdy właściciel lokalu gastronomicznego powinien poważnie zastanowić się nad wprowadzeniem zmian w sposobie pakowania potraw na wynos.

Ekologiczne opakowania, takie jak np. tacki papierowe, czy torby, to doskonały wybór, jeśli szukasz ekologicznego opakowania, które jest wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać gorące jedzenie bez pęknięcia lub stopienia. To też świetny wybór dla restauracji oferujących dania na wynos, ponieważ są trwałe, elastyczne i nadają się do recyklingu. Opakowania ekologiczne są bowiem wykonane z biodegradowalnych materiałów, które są nieinwazyjne dla planety. 

Większość firm cateringowych używa plastikowych, styropianowych pojemników do pakowania jedzenia. Jednak te materiały nie są ekologiczne i mogą być szkodliwe dla środowiska. Korzystanie z opakowań papierowych pomoże Ci więc wybić się na tle konkurencji i zyskać uznanie wśród klientów.

Ekologiczne opakowania – rodzaje 

Istnieje wiele rodzajów opakowań papierowych wykorzystywanych w gastronomii. Do najpopularniejszych zaliczamy:

Torby papierowe

Torby papierowe są najczęściej spotykaną formą opakowań ekologicznych. Mogą być wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu, lub z pierwotnej masy celulozowej. Materiał używany do produkcji toreb papierowych jest zazwyczaj w 100% biodegradowalny, poddawany dalszemu recyklingowi.

Torebka papierowa może być ponownie wykorzystana. Jest lekka i łatwa do przenoszenia, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla wielu produktów. To wszystko sprawia, że takie torby pokochali nie tylko przedsiębiorcy, ale i klienci.

Tacki papierowe

Tacki papierowe są wykonane z pojedynczego (tańsza opcja), lub wielu (opcja droższa) arkuszy papieru, które sklejone razem, tworzą sztywne podłoże, na którym można bezpiecznie trzymać danie. Są one dostępne w różnych rozmiarach, więc można wybrać taki, który idealnie pasuje do danego produktu. 

Wszystkie wymienione wyżej opakowania ekologiczne możesz zakupić w hurtowych ilościach na stronie sklepu Tedmark. Im więcej opakowań zamówisz, tym niższą cenę jednostkową zapłacisz. Dzięki temu, w prosty sposób, możesz obniżyć koszty prowadzenia Twojej gastronomicznej działalności! Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty hurtowni Tedmark. Jesteśmy pewni, że znajdziesz tam wiele produktów, które pomogą Ci w rozwoju biznesu i sprawią, że klienci pokochają Twoją restaurację.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Biznes i finanse

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Popularne

Do góry