Połącz się z nami

Biznes i finanse

Co to jest i jak działa paczkarka do złomu?

Oglądając starsze filmy sensacyjne, niejednokrotnie można zauważyć, że ich akcja toczy się na złomowiskach. Samochody bohaterów często trafiają do specjalnych urządzeń, pras hydraulicznych, które je miażdżą i formują w zgrabną kostkę. Profesjonalna nazwa tego urządzenia to paczkarka do złomu i jest ono bardzo ważny sprzętem na każdym złomowisku. Jeśli chcesz się dowiedzieć czego więcej na temat paczkowania lekkiego złomu stalowego, dowiedzieć się jak wygląda sterowanie paczkarką oraz jaka jest jej wydajność, zapraszamy do dalszej części artykuły.

Jak zbudowana jest paczkarka do lekkiego złomu stalowego?

Paczkarki do złomu występują w różnych modelach. Jednym z bardziej zaawansowanych urządzeń jest to, zintegrowane z kabiną operatora, pozwalającą na pracę w każdych warunkach atmosferycznych, również, kiedy bada deszcz lub śnieg. Przeszklona z 4 stron kabina zapewnia operatorowi doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach, tworząc bezpieczne miejsce pracy i sterowania prasą. Przed kabiną znajduje się lej zasypowy, do którego operator ładowarki wrzuca złom. Następnie prasy hydrauliczne ściskają go z każdej strony, tworząc kostkę sprasowanego złomu, bardzo łatwą w załadunku i transporcie. Prasy i paczkarki do złomu najczęściej są urządzeniami hydraulicznymi, ale można je również zasilać elektrycznie. Ważna informacja na ich temat to ta, która dotyczy łatwości transportowania. Wyposażone są w system roll-off. Służy on do zaczepienia paczkarki do ramienia koparki lub dźwigu i uniesienia jej do góry. Następnie pod paczkarkę podjeżdża przyczepa niskopodwoziowa, na której paczkarka zostaje posadowiona i przymocowana łańcuchami. W ten sposób jest gotowa do transportu.

Dlaczego paczkarka do złomu jest opłacalna dla firm?

Jest wiele zależności pomiędzy posiadaniem paczkarki i osiąganiem jeszcze lepszych wyników finansowych przez skupy złomu itp. Maszyny tego typu kompresują złom do paczek o regularnych wymiarach, które mogą być ściśle ułożone obok siebie i jedna na drugiej w wagonach kolejowych oraz na przyczepie samochodu. Transportując złom luzem, około 30% przestrzeni ładunkowej jest niewykorzystane i składa się z powietrza. Paczkując złom, jednorazowo można przewieźć go większą ilość, zdecydowanie obniżając cenę transportu. Maszyny do paczkowania złomu są urządzeniami, które zarabiają na siebie już od pierwszego dnia. Paczkowany złom jest także łatwiejszy w załadunku, co znacząco obniża koszty paliwa dla maszyn załadunkowych. Jeśli na twoim placu pojawia się duża maszyna do paczkowania złomu, jest wielce prawdopodobne, że będziesz mógł w niej wykonać sprasowanie karoserii samochodowej.

Jak wybrać odpowiednią paczkarkę do swojej firmy?

Nie możesz zdecydować się na wybór najlepszego modelu paczkarki dla siebie? Nie wiesz jakie parametry techniczne powinno mieć twoje urządzenie, aby prasa dawała sobie radę z każdym rodzajem złomu? Zanim dokonasz zakupu w ciemno, napisz lub zadzwoń do nas i zapytaj, jaką prasę polecamy do Twoich potrzeb. Nasi doradcy zadadzą ci kilka pytań, na podstawie których ustalą realne potrzeby w twojej firmie i dobiorą do nich urządzenie, które będzie w stanie im sprostać. Jesli twoja działalność nie wymaga paczkarki do złomu na stałe, pamiętaj, że u nas jest opcja jej wynajęcia. To bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy dopiero rozwijają swój biznes i nie chcą decydować się na duży wydatek związany z zakupem paczkarki na własność. O więcej szczegółów tej propozycji zapytaj naszych doradców.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Biznes i finanse

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne

Do góry