Połącz się z nami

Czyściwo włókninowe – Rodzaje i zastosowanie

Biznes i finanse

Czyściwo włókninowe – Rodzaje i zastosowanie

Czyściwo włókninowe, inaczej nazywane bawełnianym to bardzo użyteczny produkt, który charakteryzuje się bardzo szerokim zastosowaniem. Można je spotkać w różnych gałęziach przemysłu jak np. gastronomia, motoryzacja czy medycyna. Zgodnie z zastosowaniami czyściwa można podzielić na różne rodzaje.

Rodzaje i zastosowania czyściw:

Najbardziej popularne są czyściwa wielozadaniowe. Są to elastyczne i miękkie tworzywa, którymi z powodzeniem można czyścić różne rodzaje powierzchni, nawet te które są naprawdę trudno dostępne.

Z kolei czyściwa włókninowe specjalistyczne świetnie sprawdzają się w przypadku usuwania wszelkich przemysłowych zabrudzeń. Z uwagi na to, że nie posiadają one w składzie silikonu co gwarantuje, że na czyszczonych powierzchniach nie pozostaną żadne ślady i smugi.

Ostatnim rodzajem czyściw są czyściwa nasączone. Czyli nic innego jak nasączone chusteczki, które są szczelnie zamknięte w danym opakowaniu, z którego bez problemów można wyciągać potrzebne ilości. Świetnie sobie one radzą ze wszystkimi typami zabrudzeń, nawet z tłuszczem czy smarem.

Zobacz również:  Biura rachunkowe - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Czyściwa to produkty wielozadaniowe, które radzą sobie nawet z najcięższymi zanieczyszczeniami, trudnymi do usunięcia. Mogą one służyć zarówno do czyszczenia jak i wycierania oraz suszenia i polerowania. Warto także zaznaczyć, że czyściwa włókninowe są bardzo trwałe, wydajne, a także wyjątkowo chłonne i łatwe w użytkowaniu. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych szmat.

Czyściwa włókninowe w warsztatach samochodowych i zakładach produkcyjnych

Czyściwo włókninowe świetnie sprawdza się na halach produkcyjnych i w różnych warsztatach. Z powodzeniem można dzięki nim usunąć zabrudzenia spowodowane smarem, farbą czy olejem. Pozwalają także na pozbycie się opiłków i kurzu, który jest wynikiem procesu produkcji. Czyściwa te są odpowiednio grube i dobrze chłoną. Świetnie sobie radzą z absorbowaniem nawet bardzo kleistych substancji jak płyn hamulcowy. Czyściwa świetnie nadają się także do polerowania, Z uwagi na swoje bezpyłkowe właściwości, nie zostawiają one po sobie żadnego kurzu i drobinek. Dzięki temu można dokładnie i sprawnie oczyścić i wypolerować praktycznie każdą powierzchnię.

Zobacz również:  Biura rachunkowe - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Czyściwa włókninowe w gastronomii oraz w medycynie

Wykorzystanie czyściw włókninowych w gałęzi gastronomicznej to bardzo praktyczne rozwiązanie. Często w kuchni trzeba wykonać wiele zadań w jednym czasie, co może się przyczynić do wystąpienia wielu wypadków. W takich sytuacjach nie ma szybszego i skuteczniejszego rozwiązania niż wykorzystanie czyściw. Poradzą sobie one bez problemów z wszelkimi płynami np. z olejem, tłuszczem, kapiącą zupą. Dadzą także radę resztką jedzenia, które zalegają na blacie kuchennym lub z brudnymi rękami kucharza. Czyściwa włókninowe to właściwie obowiązkowe wyposażenie każdego profesjonalnego punktu gastronomicznego. Chłoną one wszelkie zabrudzenia, a przy tym są niezwykle wytrzymałe.

Czyściwa znajdują zastosowanie także w medynie, gdzie higiena odgrywa olbrzymią rolę. Służą one do czyszczenia różnych powierzchni i blatów w szpitalnych oraz narzędzi chirurgicznych. Warto zauważyć, że w medycynie czyściwa mają odpowiednie kolory, który oznaczają ich konkretne przeznaczenie. Jest to zabieg mający na celu wyeliminowanie ryzyka zakażeń.

Continue Reading
Możesz również lubić

Więcej w kategorii Biznes i finanse

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

Maj 2020
PWŚCPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne

Do góry