Połącz się z nami

Biznes i finanse

Czyściwo włókninowe – Rodzaje i zastosowanie

Czyściwo włókninowe, inaczej nazywane bawełnianym to bardzo użyteczny produkt, który charakteryzuje się bardzo szerokim zastosowaniem. Można je spotkać w różnych gałęziach przemysłu jak np. gastronomia, motoryzacja czy medycyna. Zgodnie z zastosowaniami czyściwa można podzielić na różne rodzaje.

Rodzaje i zastosowania czyściw:

Najbardziej popularne są czyściwa wielozadaniowe. Są to elastyczne i miękkie tworzywa, którymi z powodzeniem można czyścić różne rodzaje powierzchni, nawet te które są naprawdę trudno dostępne.

Z kolei czyściwa włókninowe specjalistyczne świetnie sprawdzają się w przypadku usuwania wszelkich przemysłowych zabrudzeń. Z uwagi na to, że nie posiadają one w składzie silikonu co gwarantuje, że na czyszczonych powierzchniach nie pozostaną żadne ślady i smugi.

Ostatnim rodzajem czyściw są czyściwa nasączone. Czyli nic innego jak nasączone chusteczki, które są szczelnie zamknięte w danym opakowaniu, z którego bez problemów można wyciągać potrzebne ilości. Świetnie sobie one radzą ze wszystkimi typami zabrudzeń, nawet z tłuszczem czy smarem.

Zobacz również:  Biura rachunkowe - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Czyściwa to produkty wielozadaniowe, które radzą sobie nawet z najcięższymi zanieczyszczeniami, trudnymi do usunięcia. Mogą one służyć zarówno do czyszczenia jak i wycierania oraz suszenia i polerowania. Warto także zaznaczyć, że czyściwa włókninowe są bardzo trwałe, wydajne, a także wyjątkowo chłonne i łatwe w użytkowaniu. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych szmat.

Czyściwa włókninowe w warsztatach samochodowych i zakładach produkcyjnych

Czyściwo włókninowe świetnie sprawdza się na halach produkcyjnych i w różnych warsztatach. Z powodzeniem można dzięki nim usunąć zabrudzenia spowodowane smarem, farbą czy olejem. Pozwalają także na pozbycie się opiłków i kurzu, który jest wynikiem procesu produkcji. Czyściwa te są odpowiednio grube i dobrze chłoną. Świetnie sobie radzą z absorbowaniem nawet bardzo kleistych substancji jak płyn hamulcowy. Czyściwa świetnie nadają się także do polerowania, Z uwagi na swoje bezpyłkowe właściwości, nie zostawiają one po sobie żadnego kurzu i drobinek. Dzięki temu można dokładnie i sprawnie oczyścić i wypolerować praktycznie każdą powierzchnię.

Zobacz również:  Szafki BHP – podstawowe informacje

Czyściwa włókninowe w gastronomii oraz w medycynie

Wykorzystanie czyściw włókninowych w gałęzi gastronomicznej to bardzo praktyczne rozwiązanie. Często w kuchni trzeba wykonać wiele zadań w jednym czasie, co może się przyczynić do wystąpienia wielu wypadków. W takich sytuacjach nie ma szybszego i skuteczniejszego rozwiązania niż wykorzystanie czyściw. Poradzą sobie one bez problemów z wszelkimi płynami np. z olejem, tłuszczem, kapiącą zupą. Dadzą także radę resztką jedzenia, które zalegają na blacie kuchennym lub z brudnymi rękami kucharza. Czyściwa włókninowe to właściwie obowiązkowe wyposażenie każdego profesjonalnego punktu gastronomicznego. Chłoną one wszelkie zabrudzenia, a przy tym są niezwykle wytrzymałe.

Czyściwa znajdują zastosowanie także w medynie, gdzie higiena odgrywa olbrzymią rolę. Służą one do czyszczenia różnych powierzchni i blatów w szpitalnych oraz narzędzi chirurgicznych. Warto zauważyć, że w medycynie czyściwa mają odpowiednie kolory, który oznaczają ich konkretne przeznaczenie. Jest to zabieg mający na celu wyeliminowanie ryzyka zakażeń.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Biznes i finanse

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne

Do góry