Połącz się z nami

Biura rachunkowe – na co zwracać uwagę przy wyborze?

biuro rachunkowe

Biznes i finanse

Biura rachunkowe – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Wybór biura rachunkowego, którego pracownicy kompetentnie poprowadzą firmowe finanse nie jest łatwy. Rynek usług księgowych, bardzo nasycony, oferuje zróżnicowany zakres usług rachunkowych, spośród których rozróżniamy biura rachunkowe, posiadające Certyfikat Ministerstwa Finansów oraz działalności, nieposiadające tego dokumentu. Choć certyfikat nie jest obecnie wymagany, aby prowadzić biuro rachunkowe, z pewnością jednak w dużym stopniu wpływa na jakość obsługi finansowej.

Certyfikowane biura rachunkowe

Biura rachunkowe, legitymujące się certyfikatem, na mocy którego Ministerstwo Finansów potwierdza wysoki poziom usług oraz rzetelność firmy, plasują się w praktyce wyżej w hierarchii działalności od biur, które nie mogą pochwalić się tym dokumentem. Państwowe potwierdzenie wysokiej jakości usług finansowych, związanych z wykształceniem, znajomością aktualnych przepisów i gotowością do nieustannego poszerzenia swoich kwalifikacji jest gwarancją pewności działań biura rachunkowego, które profesjonalnie będzie mogło reprezentować firmę przed ZUS i US.

Zobacz również:  Czyściwo włókninowe - Rodzaje i zastosowanie

Doświadczeni pracownicy, ubezpieczeni cywilnie od szkód majątkowych

Usługi księgoweDokonując wyboru biura rachunkowego należy zwrócić uwagę na liczbę oraz doświadczenie pracowników, zatrudnionych przez biuro. Im większa firma rachunkowa, tym większy wybór pracownika, specjalizującego się w zakresie działań, które odpowiadają obsłudze rachunkowej Twojej firmy. Doświadczenie pracowników pozwoli  odnaleźć się w nietypowej sytuacji, która będzie wymagała osobistego zaangażowania. Biura rachunkowe często odpowiadają przed ZUS i US za czynności, jakich dokonały w imieniu klienta, dlatego tak ważne jest ubezpieczenie pracowników, stanowiące swego rodzaju zabezpieczenie finansowe przed skutkami błędu.

Nowoczesny sposób działania

W czasie, gdy nie mamy zbyt wiele czasu na formalności, istotnym udogodnieniem będzie współpraca z biurem rachunkowym, prowadzącym księgowość firm w oparciu o kontakt mailowy, telefoniczny oraz chmurę, w której generowane są wszystkie, istotne dokumenty o charakterze finansowym. Dla właścicieli firm, którym zależy na skupieniu się na rozwoju przedsiębiorstwa, ograniczenie konieczności osobistego pojawiania się w biurze rachunkowym zdecydowanie działa na plus. Księgowy/księgowa, przyporządkowani do współpracy, będą mogli koordynować terminy oraz dopilnować formalności w  formie elektronicznej.

Zobacz również:  Czyściwo włókninowe - Rodzaje i zastosowanie

Zakres działania biura rachunkowego

Nowoczesne biura rachunkowe działają trochę na zasadzie doradczej, przejmując pełnię spraw finansowych klienta w gestię swoich. Księgowy, kontrolując aspekty rachunkowe przedsiębiorstwa, może proponować korzystne rozwiązania, informować klienta o nowościach, do których należy się dostosować lub z których można skorzystać. Biuro rachunkowe takie jak https://acega.pl/ na życzenie klienta może skupić się jedynie na koniecznej dokumentacji, koniecznej w ZUS i US oraz comiesięcznych zestawieniach. Wiedza księgowych, pozwalająca na korzystne, aktualne rozwiązania dla Twojej firmy musi być nieustannie aktualizowana.

Koszty biura rachunkowego

Zakres kosztów, wiążących się z zatrudnieniem biura rachunkowego jest bardzo zróżnicowany. W zależności od rodzaju działania, zakresu świadczonych usług oraz od lokalizacji biura (w dużym mieście koszt usług rachunkowych jest wyższy niż w małej miejscowości). Proszę zwrócić uwagę, czy koszty prowadzenia obsługi księgowej, przedstawione w ofercie są rzeczywistymi kosztami, czy też mogą pojawić się dodatkowe opłaty w związku z nietypowymi czynnościami rachunkowymi.

Continue Reading
Możesz również lubić

Więcej w kategorii Biznes i finanse

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

wrzesień 2021
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Popularne

Do góry