Połącz się z nami

Zdrowie i uroda

Soczewki progresywne – dla kogo?

Z wiekiem stan naszych narządów pogarsza się. Jesteśmy coraz to słabsi, mniej wydajni, a niektóre tkanki po prostu ulegają zużyciu. Nie inaczej jest w przypadku naszego narządu wzroku, który również osłabia się wraz z wiekiem. Nie musimy nawet posiadać żadnej silnej wady wzroku, by już po 40 roku życia zacząć odczuwać spadek ostrości widzenia i wiele innych nieprzyjemności związanych po prostu ze zużyciem naszego narządu wzroku.

Jesteś po czterdziestce? Idź do specjalisty

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest to, że osoby po 40 roku życia powinny wybrać się częściej na badania diagnostyczne do okulisty, szczególnie gdy pojawiają się pierwsze oznaki słabszego widzenia. To może oznaczać prezbiopię czyli wadę wzroku, która dotyka mnóstwa osób właśnie w tym wieku. Nieco przypomina ona dalekowzroczność, ale często dotyczy również osób, które do tej pory miały sokoli wzrok i nie uskarżały się na żadne inne problemy.

Prezbiopia – dotyczyć będzie niemal każdego

Niemal każda osoba w mniejszym lub większym stopniu zostanie dotknięta starczowzrocznością w wieku powyżej 40 lat. Jest to pewien uboczny skutek starzenia się społeczeństw i tego, że dziś żyjemy znacznie dłużej. Nasz narząd wzroku jest w tym wieku już mocno zużyty i niestety nie będziemy widzieć tak ostro, jak w przypadku gdy mamy lat dwadzieścia. W przypadku prezbiopii nie pomoże dieta, a ograniczenie męczenia oczu może jedynie odsunąć w czasie jej wystąpienie. Na całe szczęście leczenie problemów spowodowanych zużyciem naszego organu wzroku nie jest skomplikowane i dzisiejsza medycyna posiada wiele możliwości i narzędzi ku temu. Prezbiopia nie jest poważnym problemem i tym bardziej warto podjąć kroki ku poprawie swojego komfortu życia. W tej sprawie może pomóc portal Mojepierwszesoczewki.pl.

Soczewki kontaktowe progresywne – czy są skuteczne?

Dziś dostępnych jest szereg ciekawych i przede wszystkim w pełni skutecznych metod pozwalających na korygowanie tego typu wad wzroku i sprawienie, by nasze życie znów było w pełni komfortowe. To oczywiście okulary oraz soczewki kontaktowe. Soczewki są chętnie wybierane przede wszystkim przez te osoby starsze, które nigdy do tej poru nie miały diagnozowanych wad wzroku. Dla wielu osób to również z przyczyn estetyczny jedyny słuszny wybór. Części osób również przeszkadza sam fakt uczuci noszenia czegoś na nosie i powoduje to na tyle duży dyskomfort, że kategorycznie wybierają soczewki kontaktowe.

Co powinno nas skłonić do wizyty u specjalisty i diagnostyki pod kątem prezbiopii:

  • osłabienie ostrości widzenia w sytuacji, gdy do tej pory nie mieliśmy diagnozowanych wad;
  • wiek powyżej 40 lat;
  • konieczność oddalania tekstu, by móc go przeczytać;
  • pojawiające się widzenie podwójne (diplopia czasami towarzyszy prezbiopii).

 

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Zdrowie i uroda

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne

Do góry