Połącz się z nami

Zdrowie i uroda

Abdominoplastyka – na czym polega plastyka brzucha?

Zmiany w ciele człowieka są codziennym zjawiskiem, przechodząc przez procesy przybierania i tracenia na wadze. W okolicach brzucha te zmiany są szczególnie widoczne, niezależnie czy spowodowane ciążą czy nadmiarem jedzenia. Niestety, z czasem, zbyt duża ilość tłuszczu w tej okolicy staje się trudna do usunięcia, a skóra traci swoją elastyczność, nie jest już w stanie wrócić do swojej pierwotnej formy, nawet przy utracie wagi. Jeśli nasz brzuch nie wygląda tak, jak byśmy chcieli, warto rozważyć plastykę brzucha. W czym ona polega?

Jak zmienia się brzuch?

W okolicach brzucha następują transformacje na przestrzeni czasu. Wiele osób zauważa tam nagromadzenie wagi, brak jędrności i elastyczności skóry. Pozbycie się tłuszczu z brzucha jest trudne, a nawet jeśli to się udaje, to rozciągnięta skóra często niweczy rezultaty wielu miesięcy dążenia do idealnej sylwetki. Kobiety po ciąży szczególnie dobrze zdają sobie z tego sprawę. Skóra brzucha po rozciągnięciu często wiotczeje i może stanowić poważny problem dla osób, które długo dążyły do doskonałego wyglądu i sylwetki.

Na czym polega abdominoplastyka?

Abdominoplastyka to plastyka brzucha, zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu nadmiaru obwisłej skóry (z dodatkową liposukcją) i ponownym zszyciu, dając efekt bardziej wymodelowanego i wysmukłego brzucha. W wyniku abdominoplastyki skóra jest naprężona i nie jest już obwisła, co nie jest możliwe do osiągnięcia naturalnie. Zabieg formuje sylwetkę na nowo i trwa około 2-3 godzin podczas znieczulenia ogólnego.

Jakie są zalecenia po plastyce brzucha?

Trzeba pamiętać, że jest to poważna interwencja chirurgiczna, a więc wymaga przestrzegania okresu powrotu do zdrowia. Po zabiegu należy pozostać w szpitalu przez kilka dni, pod nadzorem lekarza. W ciągu pierwszego tygodnia należy poruszać się zgarbionym, aby nie uszkodzić ściegów i tkanek. Należy także nosić specjalny elastyczny pas, który przyspiesza proces gojenia i zapobiega zbieraniu się płynów. Można powrócić do pracy po około dwóch tygodniach od zabiegu plastyki brzucha. W czasie powrotu do zdrowia należy unikać ciężkostrawnych potraw i przestrzegać lekkostrawnej diety, aby nie obciążać organizmu i unikać zaparć. Ostateczny rezultat po operacji brzucha będzie widoczny po około 4 do 6 miesięcy.

Dlaczego warto wykonać plastykę brzucha?

Zdaniem pacjentów jest to jeden z tych zabiegów, które zmieniają postawę do życia. Trzeba pamiętać, że po utracie dużej liczby kilogramów, kiedy zostaje obwisła skóra, może stać się ona poważnym problemem. Kiedy zbyt dużo tkanki tłuszczowej lub skóry powoduje powstawanie otarć i stanów zapalnych, co utrudnia codzienne funkcjonowanie. Bez wspominania o aspektach wizualnych i trudnościach w doborze garderoby. To wszystko są kłopoty, z którymi borykają się pacjenci, którzy poddają się operacji plastyki brzucha. Zabieg ten skutecznie pozwala na rozwiązanie tych wszystkich problemów i ponowne cieszenie się swoim wyglądem.

Źródło: https://drwitwicki.pl/zabiegi/cialo/plastyka-brzucha/

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Zdrowie i uroda

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne

Do góry