Połącz się z nami

Zakupy

Masque Milano – perfumy z serca Włoch

Włochy to ojczyzna wielu marek perfumiarskich, również tych uznawanych za niszowe. Masque Milano idealnie wpisuje się w tę kategorię i kojarzy głównie ze śródziemnomorskim słońcem. Poznaj wyjątkowe zapachy o włoskich korzeniach.

Perfumy Masque Milano:

  • Historia marki Masque Milano
  • Artystyczne perfumiarstwo Masque Milano
  • Najpiękniejsze zapachy Masque Milano

Włoskie marzenie o perfekcji – historia marki Masque Milano

Historia Masque Milano rozpoczęła się od spotkania dwóch osób, które w tym momencie nie wiedziały jeszcze, jak wiele ich łączy. Alessandro Brun i Riccardo Tedeschi, o których tu mowa, postanowili wspólnie studiować sztukę zapachów w Grasse – światowej kolebce perfumiarstwa zlokalizowanej w Prowansji. Gdy już nabyli odpowiednie doświadczenie, postanowili przekuć je w praktykę, rozpoczynając współpracę z rzemieślnikami pochodzącymi z różnych części Włoch i tworząc markę Masque Milano.

Masque Milano – perfumiarstwo artystyczne na światowym poziomie

Nazwa Masque Milano odwołuje się do różnych masek, które człowiek zakłada w trakcie swojego życia postrzeganego w kategoriach teatru – w czym można z kolei upatrywać inspiracji twórczością Platona. Teatralne znaczenie mają również niektóre zapachy Masque Milano, których nazwy stanowią nawiązanie do światowej klasy oper i sztuk, dramaturgów i artystów, np. Masque Hemingway czy Masque Montecristo.

Wszystko to sprowadza się do celu, jaki wyznaczyli sobie twórcy marki, gdy ją zakładali. Jest nim perfumiarstwo artystyczne, czyli tworzenie perfum damskich, męskich i unisex, które mają do zaoferowania znacznie więcej niż przyjemny zapach. Mają stanowić zbiór unikatowych scen pochodzących z życia młodych, obiecujących perfumiarzy, którzy mają szansę na podbicie tego elitarnego rynku.

Najpiękniejsze zapachy damskie, męskie i unisex – oferta Masque Milano

Perfumy Masque Milano to eklektyczne kompozycje, w których można poczuć ducha kreatywności, tak istotnego dla twórców. W dorobku marki jest obecnie ponad 20 kompozycji, które składają się na jedną opowieść, choć każda z nich jest utrzymana w odmiennym stylu.

Masque Montecristo to jedna z najbardziej znanych propozycji producenta, która jest przepełniona typowo męskimi aromatami. Połączenie dymnego tytoniu i subtelnie słodkiego rumu doskonale prezentuje się na piżmowo-żywicznej bazie, która owiewa całość mgiełką tajemniczości.

Masque Times Square https://amisell.pl/masque/masque-times-square to zapach, który można śmiało uznać za jego całkowite przeciwieństwo. Lekkie, słodkie perfumy bazują na akordach kwiatowych (róża, tuberoza i fiołek), które zostały uszlachetnione dodatkiem orzecha i drzewa sandałowego.

Jeszcze inną historię opowiada zapach Masque Mandala. W jego centrum znajdują się akordy przyprawowe, spośród których na pierwszy plan wybijają się gałka muszkatołowa, kardamon, cynamon i goździk. Nieoczywisty charakter nadaje mu szyprowa podstawa z mchem dębowym, labdanum, cedrem i mirrą.

Warto również wspomnieć, że na artystyczny charakter perfum Masque Milano składają się nie tylko same zapachy, ale również starannie przemyślane flakony. Ich głównym elementem są masywne zakrętki, które stanowią kontrast dla prostych, minimalistycznych butelek.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Zakupy

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne

Do góry