Połącz się z nami

Styl życia

Co jest potrzebne do zastosowania techniki decoupage?

Daje się zauważyć, że technika decoupage staje się obiektem coraz większego zainteresowania. Dlaczego tak się dzieje? Dzięki stosowaniu jej można uzyskać niezwykle ciekawe efekty i to bez konieczności posiadania wykształcenia artystycznego czy wyjątkowych zdolności. Widać z tego, że możliwości zdobnicze leżą w zasięgu ręki praktycznie każdego człowieka.

Niezbędne materiały

Kiedy jest mowa o decoupage’ach, to trzeba wiedzieć, że technika ta polega na naklejaniu wyciętych fragmentów papieru lub serwetek na przygotowaną wcześniej powierzchnię. Chodzi o to, by całość miała wygląd pięknego obrazu. Do uzyskania takiego efektu będziemy potrzebowali wielu materiałów, które są w tym niezbędne. Podstawowa sprawa to serwetki i papiery. Te produkty muszą posiadać odpowiednią strukturę. Powinny łatwo dać się nanieść na każdy rodzaj powierzchni. Muszą też odznaczać się niezwykłą trwałością i intensywnością kolorów. Oprócz tego niezbędne będą wydajne i trwałe farby specjalistyczne. Głównie chodzi o produkty metaliczne, kredowe, brokatowe, akrylowe i te, które pomogą nam uzyskać efekt 3D.

Baza i kleje

Wysokiej jakości kleje, to kolejna pozycja podczas tworzenia decoupage’u wysokiej jakości. Jeśli w swojej zawartości posiadają one werniks, to zapewnią odpowiednią ochronę dla dekorowanego przez nas przedmiotu. Oczywiście wszelkie te dodatki nie miałyby zastosowania, gdyby nie główny element, czyli baza. W sklepach z tego typu produktami można zakupić przedmioty z porcelany, drewna, akrylu, szkła, i masy papierowej, które można dekorować pastami lub farbami. W sprzedaży są również odpowiednie preparaty do spękań, dostępne w formie pigmentów i kremów. Dzięki nim można zastosować bardzo ciekawe wykończenia w stylu decoupage.

Zabytkowy efekt

Preparaty do spękań mają określony cel. Za ich pomocą można stworzyć niezwykle ciekawe powierzchnie, które powstają po wtarciu w nie pigmentu. Do tego warto wybierać tylko produkty renomowanych profesjonalnych marek. Dzięki temu zapewnimy naszej pracy trwały i doskonały pod względem wizualnym efekt. Po tego rodzaju asortyment sięgają nawet pracownie artystyczne, którym nieobcy jest efekt decoupage podczas dekorowania wnętrz. Dzięki takiemu podejściu do sprawy wszelkie działania związane z powstawaniem formy artystycznej potrafią przynieść bardzo ciekawe efekty. Preparaty do spękań najczęściej stosuje się w sytuacji, gdy trzeba nadać wnętrzu klasycznego wyglądu i upodobnić go do zabytkowego przedmiotu. Stosując tę metodę decoupage, można wykonać piękne szkatułki, obramowania i inne przedmioty użytkowe.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Styl życia

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne

Do góry