Połącz się z nami

Jedzenie

Pojemniki na owoce i ich rola w transporcie i handlu detalicznym

Nowoczesny handel detaliczny dużą wagę przykłada do dostarczania konsumentowi produktów świeżych w możliwie najwygodniejszy dla niego sposób. Działania, zmierzające do zapewnienia odpowiedniej dostępności tego asortymentu, wymagają zastosowania specjalistycznych opakowań, takich jak pojemniki na owoce. Co warto wiedzieć o rozwiązaniach tego typu?

Pojemniki na owoce – podstawowe informacje

Podstawowym zadaniem, jakie stawia się przed pojemnikami na owoce, jest zabezpieczenie produktów podczas transportu i przechowywania. W wielu wypadkach pojemniki te są również stosowane jako opakowanie sprzedażowe, dlatego też dużą rolę w trakcie ich projektowania i produkcji przykład się do zapewnienia odpowiedniej estetyki. Warto zauważyć, że wyroby z tej grupy mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. Wśród najczęściej spotykanych surowców, używanych do ich wytwarzania, wymienić można tworzywa sztuczne oraz papier i tekturę.

Pojemniki na owoce wykonane z plastiku cenione są za swoją lekkość oraz łatwość ekspozycji produktów, umieszczonych w ich wnętrzu – są one bowiem najczęściej przejrzyste. Cechują się przy tym wysoką wytrzymałością, dzięki czemu mogą być z łatwością wykorzystane tak w handlu, jak i w trakcie magazynowania lub procesów transportowych. Pojemniki, wykonane z papieru lub tektury, są również niezwykle wytrzymałe, a ich budowa pozwala na osiągnięcie oszczędności miejsca – najczęściej są  one przeznaczone do samodzielnego złożenia. W rezultacie nie zajmują więc zbyt wiele przestrzeni w magazynie. Ich użycie pozwala również na osiągnięcie odpowiedniego efektu wizerunkowego, rozwiązanie takie uznawane jest bowiem za niezwykle ekologiczne.

Jak dobrać odpowiednie pojemniki na owoce?

Wybór właściwych pojemników na owoce powinien uwzględniać przede wszystkim specyfikę konkretnych produktów. Warto bowiem wiedzieć, że na rynku dostępne są opakowania, dostosowane do przechowywania i sprzedaży poszczególnych gatunków. Warto również zwracać uwagę na specyfikę danej działalności i zachodzące w jej trakcie procesy. Uwzględnione powinny być też upodobania klientów. W tym kontekście cenne może okazać się na przykład dopasowanie wielkości opakowania do zwyczajów zakupowych nabywców.

Na szczęście obecnie pojemniki na owoce, niezależnie od materiału, z którego zostały wykonane, występują w różnych rozmiarach. Co ważne, ich konstrukcja zapewnia zwykle możliwość napełniania ich bez użycia wagi – pojemność jest bowiem dostosowana do specyfiki poszczególnych produktów. Pozwala to na umieszczenie owoców w opakowaniu bez konieczności prowadzenia uciążliwego ważenia, co czyni cały proces prostszym i mniej czasochłonnym.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Jedzenie

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne

Do góry