Połącz się z nami

Dziecko

Dziecięce pasje – motory crossowe dla dzieci

Trudno powiedzieć, jaką pasję wybierze twoja latorośl, fajnie, jeśli ma się na nią wpływ, niemniej pozwól dziecku wybrać. Jeśli tylko będzie się to mieściło w granicach bezpieczeństwa, daj mu się rozwijać.

Motory crossowe dla dzieci

Coraz więcej spośród dzieci już kilkuletnich chciałoby otrzymać motor. Prawo jazdy AM uprawniające do prowadzenia motoroweru dostępne jest od ukończenia 14. roku życia. Niemniej jeśli twoje dziecko chce już rozpocząć przygodę z motorem, możesz zapewnić mu dziecięcy motocykl. Między innymi takie motocykle dostępne są w sklepie TAKWIELE.PL. Oczywiście nie można puszczać dzieci na drogę, jest to niemożliwe, nie mając prawa jazdy AM. Na takich dwukołowcach mogą już jeździć dzieci w wieku 8 lat, ale w przygotowanych do tego miejscach.

Na co zwrócić uwagę, aby jazda dzieci na dwukołowcach była bezpieczna?

Czy dziecięcy motor crossowy to dobry wybór dla dziecka? Zdania są w tej dziedzinie podzielone, tylu zwolenników, ilu przeciwników. Statystycznie jednak, o ile zapewnione są odpowiednie warunki bezpieczeństwa, jazda na dwukołowcu crossowym nie jest dla dziecka bardziej niebezpieczna niż jazda na rowerze. Jednakże to dorośli muszą panować nad bezpieczną jazdą dziecka i aby tak się mogło stać, muszą być spełnione pewne przesłanki, jak choćby:

  • dziecko musi posiadać wysokiej jakości kask, nie najtańszy za 20 złotych, ponieważ są one niewiele warte;
  • dziecko musi być wyposażone i poruszać się w ochraniaczach, które zabezpieczą go przez większą krzywdą, jaka mogłaby mu się stać podczas choćby upadku;
  • dziecko powinno być podczas jazdy ubrane w kamizelkę ochronną, zwaną ochraniaczem klatki piersiowej;
  • motor crossowy powinien być w dobrym stanie technicznym, bez żadnych uszkodzeń.

Kiedy można kupić motor crossowy dla dziecka?

Dzieci mogą uczestniczyć w treningach, jak i starać się o licencję zawodnika po ukończeniu 8. roku życia. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup motocykla, naucz swoje dziecko jazdy na rowerze, tak by w przyszłości nie miało problemów z równowagą. Wytłumacz również działanie przerzutek, bo to również mu się przyda. W tak młodym wieku dzieci chętnie uczą się znaków drogowych, można już im wyjaśnić, w jaki sposób należy poruszać się po ulicach. Jeśli bierzesz swoje dziecko na przejażdżkę samochodem, podczas jazdy tłumacz, co robisz, dlaczego masz pierwszeństwo lub go nie posiadasz, co oznaczają konkretne znaki, a nawet pokrótce wyjaśnij działanie silnika samochodowego. Jeśli maluch ma zapędy motoryzacyjne, chętnie będzie cię słuchał i przy okazji się uczył.

Coraz częściej zdarza się, że motory crossowe nie tylko rodzice kupują swoim dzieciom, ale i pasjonują się wspólnie, wybierając motocykle także dla siebie. Wspólne pasje łączą, integrują rodziny i jeśli tylko odbywa się wszystko w granicach rozsądku i bezpieczeństwa należy czerpać z tego do woli.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Dziecko

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne

Do góry