Połącz się z nami

Dom i ogród

Pielęgnacja trawnika krok po kroku

Zadbany trawnik to wizytówka w każdym ogrodzie, domku jednorodzinnym, czy nawet niewielkim ogródku przed mieszkaniem. Jak zadbać o trawnik, by zawsze był piękny?

Usuwanie chwastów

Wszyscy właściciele ogródków – nawet tych niewielkich – doskonale wiedzą, że usuwanie chwastów jest jak walka z wiatrakami. Niemożliwa do wygrania, a jednak konieczna, by rzeczywiście móc cieszyć się piękną trawą. Chwasty rosną gdzie chcą i mogą nie tylko wpływać na nieestetyczny wygląd ogródka, ale także niszczyć nasze rośliny. Usuwanie ręczne jest wskazane wtedy, gdy masz do dyspozycji niewielką przestrzeń, a także chwasty nie rozprzestrzeniły się po niej znacznie. Jeśli jednak chwastów jest wiele, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych preparatów.

Wertykulacja trawnika

Na każdym trawniku zbiera się niechciana warstwa martwej darni, która jest zbita i trudna do usunięcia. Taki filc może utrudniać przedostawanie się wody i minerałów do systemu korzeniowego, co jest równoznaczne z powolnym wyniszczaniem trawnika. Wertykulację warto przeprowadzić wiosną bądź jesienią, jednak tu najlepszym wyznacznikiem jest obserwacja. Jeśli uważasz, że trawa potrzebuje „rozluźnienia”, możesz skorzystać z zabiegu także w sezonie.

Koszenie – podstawa pielęgnacji

Podstawową czynnością pielęgnacyjną w przypadku trawników, jest oczywiście koszenie. Koszenie jest niezbędne, by trawnik był zielony i gęsty. Ten proces sprzyja wzrostowi trawy, ale także zmniejsza ryzyko pojawiania się chwastów. Jak często należy kosić trawę? Tak często, jak uważasz. Przyjmuje się jednak, iż raz w tygodniu jest to wystarczające. Dwa razy w tygodniu trawę należy kosić tylko wiosną, czyli od około połowy kwietnia do końca czerwca.

Myślisz, że trawa to roślina banalnie prosta w pielęgnacji? Jest troszeczkę inaczej. A jednak warto mieć ją w swoim ogródku i dbać o nią tak często, jak tego wymaga. Jeśli sianie trawy jest jeszcze przed Tobą, koniecznie zaopatrz się w odpowiednie nasiona. Znajdziesz je tutaj: https://www.lovethegarden.com/pl-pl/produkty/trawnik/nasiona-trawy.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Dom i ogród

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne

Do góry