Połącz się z nami

Dom i ogród

Gaz dla domu — jaką ofertę wybrać?

W ostatnich miesiącach ceny mediów rosną. Dotyczy to także ceny gazu. A przecież w dzisiejszych czasach stanowi on główne źródło ekologicznego ogrzewania domu. Czy jest jakiś sposób, by płacić mniej, ale jednocześnie nie zakręcać kaloryferów w zimne dni? Tak — możemy na przykład zmienić sprzedawcę gazu na takiego, który oferuje atrakcyjniejsze warunki. Sprawdźmy, jak takiego znaleźć!

Tani gaz dla domu — czy warto zmienić dostawcę?

Obecnie na Polskim rynku wybór dostawców gazu jest całkiem spory. Każdy z nich dysponuje zupełnie inną ofertą i cennikiem. Z tego też powodu, jeśli obecnie nasze rachunki za gaz są wysokie, powinniśmy przyjrzeć się temu, czy nie przepłacamy u droższego dostawcy i sprawdzić, co właściwie proponują inne firmy dostarczające gaz. Ceny gazu z pewnością wciąż będą rosnąć, co będzie szczególnie dotkliwe dl portfela w okresie grzewczym. Dlatego też to najlepszy czas, by poszukać oszczędności. Zmiana dostawcy, zaraz obok świadomego użytkowania i dysponowania gazem, jest najskuteczniejszym sposobem na to, by płacić mniej.

Gaz dla domu — na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

Zmiana dostawcy gazu to poważna decyzja. Tak jak już wiemy, do dyspozycji mamy oferty wielu firm. Jak więc wybrać spośród nich najlepszą dla siebie? Gaz dla domu powinien być dopasowany przede wszystkim do preferencji użytkowników, czyli jego mieszkańców. Warto dobrać więc ofertę idealnie odpowiadającą indywidualnym potrzebom. Tutaj niezbędne będzie bardzo dokładne zapoznanie się z ofertą i sprawdzenie, jakie korzyści zapewnia.

Oczywiście o atrakcyjności ofert dostawców gazu decydują przede wszystkim ceny. I to właśnie na nie przede wszystkim warto zwrócić uwagę. Istotna jest zarówno cena samego gazu liczona w kWh, jak i wysokość opłat stałych, które są nieodłącznym elementem przy zawarciu umowy z dostawcą.

Wybierając gaz dla domu, warto oczywiście sprawdzić także opinie użytkowników konkretnych ofert. W dzisiejszych czasach nie jest to trudne, ponieważ możemy zweryfikować to przez internet.

Taryfy gazu ziemnego dla domu

Warto pamiętać też, że przy gazie, podobnie jak w przypadku energii elektrycznej, występują różne jego taryfy. Większość dostawców daje możliwość wyboru w tym zakresie, dzięki czemu można dostosować taką taryfę odpowiednio do indywidualnych preferencji.

 

Gaz dla domu to przede wszystkim taryfy:

  • W-1 — domy, które w skali roku zużywają maksymalnie 3350 kWh
  • W-2 — domy, w których zużywa się rocznie od 3350 kWh do 13350 kW, a gaz pobierają dwa odbiorniki
  • W-3 —  od 13350 kWh do 88900 kWh.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Dom i ogród

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne

Do góry