Połącz się z nami

Biznes i finanse

Jaki toner do laserowej drukarki Sharp?

W zastosowaniach biurowych wykorzystuje się różne rodzaje urządzeń drukujących. O ile w małym biurze wystarczającym sprzętem może okazać się tania, uniwersalna drukarka komputerowa, atramentowa lub laserowa, o tyle w zastosowaniach profesjonalnych, przy konieczności wydruku tysięcy stron, również w formatach większych niż A4, lepszym wyborem są kserokopiarki wielofunkcyjne. Dobrym przykładem takiego sprzętu są m.in. biurowe drukarki Sharp z funkcją wydruku, kopiowania, ze skanerem i faxem.

Jakie materiały eksploatacyjne do drukarki laserowej?

Użytkowanie profesjonalnego sprzętu drukującego, w tym wielofunkcyjnych kserokopiarek Sharp, wymaga uzyskania dostępu do różnego rodzaju materiałów eksploatacyjnych. W przypadku drukarek laserowych takimi materiałami są tonery i bębny. Toner jest rodzajem kasety zawierającej chemiczny, kolorowy proszek. Bęben jest elementem przeznaczonym do przenoszenia materiału światłoczułego z tonera na arkusz papieru. O ile tonery zużywają się dość szybko, o tyle bębny są dużo trwalsze, ale przy intensywnej eksploatacji drukarki również wymagają okresowej wymiany. W innym przypadku na powierzchni wydruków zaczną pojawiać się nieestetyczne plamy i smugi. Do laserowej drukarki Sharp każdy użytkownik musi zatem co pewien czas dokupić toner i bęben. Materiały eksploatacyjne mogą być oryginalne i nowe. Można również stosować tańsze zamienniki lub materiały po regeneracji.

Materiały oryginalne a zamienniki

Podstawowym wyborem przy eksploatacji profesjonalnego sprzętu drukującego powinny być materiały oryginalne dedykowane konkretnemu modelowi urządzenia, oferowane przez producenta drukarki. W przypadku biurowych kopiarek Sharp są to tonery i produkowane przez firmę Sharp bębny. Na rynku materiałów eksploatacyjnych znaleźć można również tańsze zamienniki. Niestety zakup i użytkowanie tego typu materiałów zawsze wiąże się z ryzykiem ich niedopasowania i wadliwego działania. Nieoryginalne części mogą zaburzać pracę drukarki Sharp lub w ogóle uniemożliwić drukowanie. Używanie zamiennych materiałów eksploatacyjnych przyczynia się również do częstszych awarii sprzętu drukującego, co generuje dodatkowe, nierzadko znaczące koszty.

Do laserowych, monochromatycznych lub kolorowych drukarek Sharp, zwłaszcza do wielofunkcyjnych urządzeń profesjonalnych najlepiej wybierać oryginalne i nowe materiały eksploatacyjne, ewentualnie materiały regenerowane, ale pochodzące ze sprawdzonego źródła, które nie będą miały negatywnego wpływu na jakość wykonywanych wydruków i stopień zużycia eksploatowanego sprzętu.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Biznes i finanse

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne

Do góry