Konflikt Polski z UE – Uchodźcy

Home / Projekty Unijne / Konflikt Polski z UE – Uchodźcy

Komisja Europejska podjęła decyzję dotyczącą wszczęcia procedury poruszającej naruszenie prawa Unii Europejskiej. Kwestia ta tyczy się nie tylko Polski, lecz także Czech oraz Węgier, chodzi natomiast o odmowę wzięcia udziału w programie, który nastawiony jest na relokację uchodźców.

Do przyjęcia uchodźców zobowiązał się poprzedni rząd. Premier Beata Szydło wygłosiła zaś przemowę, w której oświadczyła o zmianie okoliczności, które nie pozwalają obecnemu rządowi na wypełnienie zobowiązań, jakie zostały podjęte w poprzednich latach.

Chodzi o ataki terrorystyczne, których dopuszczali się uchodźcy oraz ich potomkowie. Zamachy te były zgrabnie tuszowane przez promujące integrację media oraz partie polityczne, które wspominały jedynie o „Brytyjskim obywatelu”, całkowicie pomijając fakt, że pochodzi on z rodziny uchodźców.

 

Humanitaryzm a uchodźcy

czy polska przyjmie uchodzcow

Jako kraj wyżej rozwinięty, będący częścią europejskiej wspólnoty, posiadamy etyczne, ludzkie zobowiązanie do pomocy tym, którzy zostali dotknięci nieszczęściem wojny – trudno temu zaprzeczyć.

Najważniejszą funkcją państwa pozostanie jednak dbanie o bezpieczeństwo jego obywateli.
Jeżeli zatem przyjmowanie tych osób niesie ze sobą ryzyko szerzenia aktów terroru, to trudnym do wyobrażenia jest to, by rząd podjął inną decyzję.

Szukając potencjalnych konsekwencji obrania działań na zasadzie przyjęcia uchodźców, nie trzeba daleko szukać – wystarczy spojrzeć ku zachodowi, zaś jeżeli spojrzymy bardziej ku północy, to ujrzymy Szwecję, która krótki czas po zapewnieniu dachu dla „kobiet oraz dzieci”, dziwnym trafem została okrzyknięte mianem „Europejskiej stolicy gwałtu”.

Często można usłyszeć, że nie mamy się czego obawiać ze strony islamskich uchodźców, jak jest jednak naprawdę?

 

Lista ofiar , które zostały zabite w przeprowadzanych przez islamistów zamachach terrorystycznych w ciągu zaledwie ostatnich 2 lat:

7 stycznia 2015 Paryż – 12 ofiar‬
‪13 listopada 2015 Paryż – 130 ofiar‬
22 marca 2016 Bruksela – 32 ofiary ‬
14 lipca Nicea 2016 – 87 ofiar (dwie Polki)‬
22 lipca Monachium 2016 – 9 ofiar‬
‪26 lipca Francja 2016 – jedna ofiara
‪19 grudnia 2016 Berlin – 12 ofiar (także Polak)‬
22 marca 2017 – Londyn 5 ofiar‬
22 maja 2017 – 22 ofiary

To zaś mapa obrazująca zamachy terrorystyczne dokonane na terenie Europy po 2001 roku:

zamachy-terrorystyczne-w-ue

O ile człowiek może okazać się rasistą, to trudno podejrzewać o to statystyki.

Czy zatem ma sens stwierdzenie:

Polak = ksenofob?

Właśnie to stanowi jeden z argumentów wszystkich tych, którzy pragną nałożyć knebel poprawności politycznej na tych, którzy nie zgadzają się z koniecznością przyjęcia uchodźców.

Spoglądając jednak na mniejszości egzystujące pokojowo w naszym kraju, trudno zgodzić się z tym spostrzeżeniem. Obywatele Polski chętnie integrują się z przebywającymi w naszym kraju Ukraińcami, Niemcami, Litwinami, Wietnamczykami. Nie mamy problemu również z tatarami, którzy podobnie jak uchodźcy – wyznają islam.

 

Być może zatem rozchodzi się nie o niechęć względem przebywania z inną kulturą, a uzasadniony strach o własne bezpieczeństwo – swoje oraz swoich najbliższych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *